کد خبر: 3574983
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۵
صالحی تأکید کرد:
گروه ادب: رئیس نمایشگاه کتاب تهران گفت: همه درآمدها و هزینه‌های کمیته‌های نمایشگاه باید در کمیسیون معاملات مطرح و به تصويب برسد که امیدواریم بتوانیم نمایشگاهی شفاف در حوزه درآمدها و هزینه‌ها داشته باشیم.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از ستاد امور رسانه‌ای و خبری سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، نخستین جلسه ستاد اجرایی این نمايشگاه با ریاست سیدعباس صالحی، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و حضور مدیران کمیته‌های نمایشگاه چهارشنبه (27 بهمن ماه) در سالن زنده‌یاد علی عاشوری در موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برگزار شد.
در این جلسه سیدعباس صالحی با اشاره به مشخص شدن ساختار نمایشگاه و صدور احکام مدیران کمیته‌ها گفت: با توجه به تأخیر پیش آمده، امیدوارم در زمان باقی مانده هر چه سریع‌تر بتوانیم اقدامات اجرایی نمایشگاه را پیش ببریم.
وی با اشاره به ترکیب کمیسیون معاملات سی‌اُمین نمایشگاه کتاب تهران عنوان کرد: با توجه به مصوبه شورای سیاست‌گذاری مبنی بر تغییر و ترميم کمیسیون معاملات نمایشگاه، همایون امیرزاده، امیرمسعود شهرام‌نیا و حسن سیفی به عنوان هیئت مدیره موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی و به نمایندگی از معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در این کمیسیون حضور خواهند داشت. همچنین سیدمحمود حسینی، محمدرضا توکل صدیق و محمود آموزگار هم از سوی تشکل‌های نشر در این کمیسیون خواهند بود. نماینده شورای سیاست‌گذاری نمايشگاه در این جلسات نیز مرتضی کاظمی است و مهدی اسماعیلی‌‍‌راد و مصطفی وکیلی نیز به عنوان معاون اجرایی و مدیر کمیته مالی نمايشگاه در کمیسیون معاملات عضو خواهند بود. 
رئیس سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران ادامه داد: در نخستین جلسه کمیسیون معاملات تلاش خواهد شد تا سقف بودجه برای کمیته‌های گوناگون مشخص شود و پس از آن مدیران کمیته‌ها بر اساس بودجه اعلام شده به برنامه‌ریزی و ارائه برنامه‌های خود برای تصویب بپردازند که این فرایند باید تا پایان اسفند ماه انجام شود و در واقع برنامه‌های همه کمیته‌ها در همین زمان به کمیسیون معاملات ارائه و بررسی و مصوب شود. 
وی با بیان اینکه این اقدام موجب خواهد شد تا کمیته‌ها در سال آینده با فراغ بال و فارغ از دغدغه‌های مالی بر روی کارهای اجرایی در نمایشگاه تمرکز کنند، افزود: شفافیت درآمدها و هزینه‌های نمایشگاه را یکی از اصول مهم است و تأکید داریم که تمامی هزینه‌ها و درآمدهای سی امین نمایشگاه کتاب تهران باید در کمیسیون معاملات به تصویب برسد و بر این اساس همه درآمدها و هزینه‌های همه کمیته‌ها باید در کمیسیون معاملات مطرح و به تصويب برسد. با این اقدام امیدواریم بتوانیم نمایشگاهی شفاف در حوزه درآمدها و هزینه‌ها داشته باشیم.
صالحی با بيان اينکه نمایشگاه کتاب تهران یک رویداد بزرگ فرهنگی است، تأکید کرد: به طور حتم برگزاری موفق این رویداد نیازمند همکاری و هماهنگی کامل و مناسب مدیران همه کمیته‌ها است.
در ادامه این جلسه هر یک از مدیران کمیته‌ها به بحث و تبادل نظر پرداختند و در پایان احکام خود را از رئیس نمایشگاه دریافت کردند.
بر اساس این گزارش، در نخستین جلسه ستاد اجرایی نمایشگاه محمود آموزگار، داود موسایی، مهدی اسماعیلی‌راد، محمدمهدی داودی‌پور، علی‌اکبر تورانیان، یحیی دهقانی، هومان حسن‌پور، همایون امیرزاده، امیرمسعود شهرام‌نیا، داریوش رضوانی، سیدمحمد طباطبایی، علی فریدونی، حسین صفری، محسن نصرالله، محسن عموشاهی، محمد خلج، مصطفی وکیلی قاهانی، غلامرضا نوعی، مهدی سهل‌آبادی و رجبعلی سالاریان حضور داشتند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: