کد خبر: 3575074
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۷
گروه جلسات و محافل: جلسه آموزش قرآن محمد مرادپور، مدرس قرآن کریم، در مسجدآل یاسین با حضور قرآن آموزان از ساعت 19 الی 20 برگزار شد.

از قاریان مبتدی در ابتدای راه، توقع بالا نداشته باشیم+عکس

به گزارش  خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)،   جلسه آموزش قرآن محمد مرادپور، مدرس قرآن کریم، شب گذشته 27 بهمن ماه در مسجدآل یاسین واقع در خیابان شریعتی، خیابان خواجه عبدالله انصاری، کوچه نهم با حضور قرآن آموزان از ساعت 19 الی 20 برگزار شد.

در این جلسه، هرکدام از اعضا، آیاتی از ادامه درس را تلاوت کردند و مرادپور، نکات روانخوانی و تجویدی آنها را متذکر شد.

از قاریان مبتدی در ابتدای راه، توقع بالا نداشته باشیم+عکس

از جمله نکاتی که مرادپور در این جلسه مطرح کرد، عشق و علاقه به تلاوت قرآن کریم بود که در این باره گفت: ما باید در برنامه روزانه ی خود، حداقل روزی دو صفحه تلاوت قرآن را در اولویت قرار دهیم و در صورت امکان، به ترجمه و تفسیر آیات تلاوت شده رجوع کنیم و آیات قرآن را سرلوحه ی اعمال و کردار در زندگی خود قرار دهیم.

محمد مرادپور، متولد 1332 در آران و بیدگل کاشان، تا سن 12 سالگی در جلسات سنتی کاشان شرکت کرده از محضر اساتید پیشکسوت کاشان بهره برده است.

این مدرس قرآن کریم، وقتی در سن 12 سالگی همراه پدر، به تهران آمدند، شرکت و فعالیت در همان جلسات سنتی را ادامه داده و چندسالی است که به اداره این جلسه قرآن در این مسجد مشغول است.

از قاریان مبتدی در ابتدای راه، توقع بالا نداشته باشیم+عکس

مرادپور در این جلسه قرآن، به کسانی که مبتدی هستند و اشکالاتی در تلاوت قرآن دارند، سخت نمی‌گیرد؛ چرا که به عقیده وی ممکن است اگر سخت بگیریم، افراد خجالت بکشند و از تلاوت قرآن زده شوند و در جلسات قرآن شرکت نکنند.

این مدرس قرآن کریم با اشاره به اینکه نباید از ابتدای کار توقع داشته باشیم، افراد مبتدی مثل عبدالباسط تلاوت کنند، تصریح کرد: اگر بگذاریم افراد مبتدی رویشان باز شود و در تلاوت قرآن مقابل جمع، جرات پیدا کنند، موفق تر خواهند بود.

از قاریان مبتدی در ابتدای راه، توقع بالا نداشته باشیم+عکس

جلسه آموزش قرآن محمد مرادپور، مدرس قرآن کریم چهارشنبه ها در مسجدآل یاسین واقع در خیابان شریعتی، خیابان خواجه عبدالله انصاری، کوچه نهم با حضور قرآن آموزان از ساعت 19 الی 20 برگزار می‌شود.

همچنین جلسه قرآن دیگر این مسجد، یکشنبه ها از ساعت 19 الی 22 توسط حامد شاکرنژاد، قاری ممتاز کشورمان اداره می‌شود.


مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: