کد خبر: 3578411
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۱
گروه جلسات و محافل: جلسه قرآن محمد ولیجانی، قاری و مدرس قرآن در منزل یکی از اعضای جلسه در خیابان سمنگان نارمک برگزار شد.

هدف، ارتباط با قرآن است نه تربیت قاری بین المللی+صوت وعکس

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، جلسه قرآن محمد ولیجانی، قاری و مدرس قرآن، شب گذشته، هفتم اسفندماه در نارمک، خیابان سمنگان، خیابان شهید نادی در منزل یکی از اعضای جلسه، برگزار شد. این جلسه از 1373 تا 1381 در دارالقرآن مسجد جامع نارمک برگزار می‌شد؛ اما از سال 1381 در خانه اعضا برپا می‌شود.

روال جلسه بدین صورت است که اعضای جلسه به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداختند و مرتضی کریمی از مدرسان دارتحفیظ القرآن الکریم، دبیر جلسه بود و نکات صوت و لحنی و تجویدی افراد را متذکر می‌شد.

هدف، ارتباط با قرآن است نه تربیت قاری بین المللی+صوت وعکس

در ادامه علی محمودیان، دارای دکترای مکانیک دانشگاه تهران، دقایقی به بیان مطالب تفسیری آیات تلاوت شده پرداخت و محمدمتین بهزادی، دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف، دعاهایی از صحیفه سجادیه را خواند و نکات این ادعیه شریفه را برای به کار بستن در زندگی متذکر شد.

بهزادی با قرائت دعای هفتم صحیفه سجادیه به بیان نکاتی پیرامون این دعا پرداخت و گفت: ما وقتی مشکلی برایمان پیش می‌آید، در وهله اول از خداوند متعال کمک نمی‌خواهیم و مدام، چشممان به دست غیر خداست و در نهایت که از همه ناامید می‌شویم، یاد خدا می‌افتیم. در اینجا بحث ایمان و اعتقاد است و باید در وهله اول به خداوند متعال، امید داشته باشیم.

هدف، ارتباط با قرآن است نه تربیت قاری بین المللی+صوت وعکس

در پایان این جلسه، هر یک از اعضای جلسه یک صفحه را تلاوت کرد و صفحه پایانی جزء، توسط محمد ولیجانی، جمع‌خوانی شد.

محمد ولیجانی از سال 1370 محضر اساتید همچون سیدمحسن موسوی‌بلده، احمد حاجی و محمدرضا پورزرگری بهره برده و از سال 1373 جلسه‌داری کرده است.

این مدرس قرآن در پایان جلسه در مصاحبه با خبرنگار ایکنا گفت: در زمانی که در دارالقرآن تدریس می‌کردم و جلسه داشتم، محوریت با استاد بود. اما از وقتی که از دارالقرآن بیرون آمدیم، اعضای جلسه، جلسه را اداره می‌کنند تا در صورت فقدان بنده، آسیبی به جلسه نرسد.

وی در ادامه گفت: اساتید و قاریان، نباید به دنبال سیاهی لشگر باشند. در این زمانه باید تا حد توان، مردم را جذب قرآن کریم کرد. اینکه بتوانیم ارتباط مردم را با قرآن برقرار کنیم و مردم گرد قرآن باشند، بسیار اهمیت دارد. ما در این جلسه، دنبال تربیت قاری بین‌المللی نیستیم و یک جمع خودمانی و صمیمی‌ای داریم که هر هفته گرد رحل قرآن می‌نشینیم و از تلاوت قرآن و صحبت‌های جمع خودمان لذت می‌بریم و در همین جمع صمیمی، به رفع مشکلات یکدیگر می‌پردازیم.

همچنین، در پایان این جلسه، اعضا مهمان سفره اطعام قرآن کریم شدند.

یادآور می‌شود، این جلسه قرآن شنبه‌ها از ساعت 19 الی 21 در نارمک، خیابان سمنگان، خیابان شهید نادی در منزل یکی از اعضای جلسه، برگزار می‌شود.

در ادامه جمع‌خوانی این جلسه ارائه می‌شود.

دریافت


مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: