کد خبر: 3582264
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۰
محمدی عنوان کرد:
گروه جامعه: سرپرست سازمان حج و زیارت در کنگره مسئولان وزارت ارشاد اعلام کرد: تعداد یک میلیون و ٣٤٣ هزار و ٥١٥ نفر در انتظار حج هستند.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید محمدی، معاون وزیر و سرپرست سازمان حج و زیارت در کنگره مسئولان وزارت ارشاد عنوان کرد: تعداد یک میلیون و ٣٤٣ هزار و ٥١٥ نفر در انتظار حج هستند.

وی تلاش برای اخذ سهمیه ٨٠ هزار نفری که در سال ٩٤، ٦٠ هزار نفر بود را از اقدامات این سازمان برشمرد و گفت: توجه جدی به بخش خصوصی در حوزه حج و زیارت و واسپاری بخشی از کار به دفاتر زیارتی، حضور جدی دفاتر زیارتی در امر اعزام از طریق شرکت‌های مرکزی، افزایش اعزام زائر به عتبات، توسعه و ترویج اسلام، توجه بیشتر مردم به عتبات بعد از تعلیق عمره، از جمله سیاست های سازمان حج و زیارت است.

محمدی افزود: اعزام های استانی منطبق با ذائقه های هر استان، ایجاد بسته های متنوع ٧ روزه، ٢٠ روزه و ... افزایش خدمات بهداشتی، ایمنی، بیمه، ایجاد بسته های ویژه برای مراکز دولتی و خصوصی، همکاری با بانک‌ها، افزایش رضایتمندی زائرین، تسهیل فرایند ثبت نام از طریق سایت های فاخر، سماح، عتبات، ثبت نام الکترونیکی و بدون نیاز به مراجعه حضوری، کاهش هزینه ها، نظارت مستمر، توسعه زیرساخت های خدمات زیارتی شامل ترغیب سرمایه گذاران ایرانی در عراق، الگوسازی مناسب در ایجاد مراکز اقامتی منطبق با ذائقه ایرانی، ایجاد رقابت در سرمایه داران عراقی برای تاسیس اماکن اقامتی مطلوب از جمله فعالیت های سازمان حج و زارت است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: