کد خبر: 3583973
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۲
گروه ادب: بسته چهار جلدی قرآن، مفاتیح‌الجنان،‌ نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه به کوشش مرکز طبع و نشر قرآن در قطع جیبی و به خط نسخ عربی به چاپ رسیده است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، بسته چهار جلدی قرآن،‌ مفاتیح‌الجنان،‌ نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه که طی سال‌های گذشته در قطع پالتویی و خط نسخ ایرانی منتشر شده بود،‌ این بار به کوشش مرکز طبع و نشر قرآن در قطع جیبی و خط نسخ عربی به چاپ رسیده است.

این مجموعه آثار ارزنده، تصحیح و صفحه‌آرایی شده و به صورتی زیبا و شکیل آماده توزیع است. کاغذ قرآن و مفاتیح‌الجنان، 30 گرمی بوده و قرآن در 1200 صفحه و مفاتیح‌الجنان در 1880 صفحه به صورت درشت‌خط و خوانا تهیه شده است و با توجه به استفاده از کاغذ نازک، حجم مناسبی دارد.

همچنین برای چاپ نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه از کاغذ 50 گرمی استفاده شده است. علت استفاده از این نوع کاغذ برای دو اثر یاد شده آن است که حجم این آثار زیاد نبوده است و از نظر قطر، برابر با مفاتیح‌الجنانی است که با کاغذ 30 گرمی چاپ شده و تفاوتی با آنها ندارد.

همه مراحل کار از طراحی فونت، ترجمه،‌ تصحیح، صفحه‌آرایی و آرایه هنری این آثار توسط مرکز طبع و نشر قرآن انجام شده است و تنها اقدامی که بیرون از این مرکز صورت گرفته،‌ چاپ و صحافی آنها بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: