کد خبر: 3584592
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۵
از سوی سازمان فرهنگ برگزار می‌شود؛
گروه ادب: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی همچون سال‌های گذشته با اعزام گروه‌های فرهنگی و هنری، جشنواره نوروزی را در 31 كشور جهان، برگزار مي‌كند.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در راستای برنامه‌ها و فعالیت‌های اداره‌کل امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور اين سازمان و با مشارکت ادارات كل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان‌های آذربایجان، فارس، بوشهر، مازندران، كهگيلويه و بويراحمد، اصفهان، زنجان و خوزستان و نيز مؤسسه هنرهای معاصر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از گروه‌های فرهنگی و هنری، جشنواره نوروزی سال 1396 با اعزام گروه‌های فرهنگی و هنری در كشورهای مختلف جهان، برگزار می‌شود.
این جشنواره که هر سال به مناسبت آغاز سال جدید از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به اجرا در می‌آید، در سال 1396 نیز برای تعدادی از کشورهای ایرانی‌نشین برنامه‌ریزی شده و بر اساس آن اعزام 28 گروه موسیقی، طنز، فرهنگی و هنری و مجری، به 31 کشور از جمله سوئد، دانمارك، فنلاند، نروژ، بوسنی، آفريقای جنوبی، فيليپين، قزاقستان، تايلند، فيليپين، آذربايجان، هند، تركيه، روسيه و ... انجام می‌شود.
اداره‌کل ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ارسال اقلام فرهنگی نوروزی و حمایت از برگزاری جشن نوروز در دیگر کشورها، تلاش كرده تا زمینه بهره‌برداری و برگزاری جشن‌های متنوع ویژه این ایام را برای ایرانیان خارج از کشور فراهم كند.
گروه‌های موسيقی اعزامی از سوی اين اداره‌کل در برنامه‌های ویژه غیرایرانیان نيز در کشورهای مورد نظر به اجرای برنامه‌های متنوع خواهند پرداخت. رایزنی‌های فرهنگی ایران در کشورهای مختلف و همچنین تعدادی از سفارتخانه‌های کشورمان در اجرای هر چه باشکوه‌تر این برنامه‌ها همکاری دارند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: