کد خبر: 3587705
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵
گروه اجتماعی: فرمانده قرارگاه شمالغرب نیروی زمینی گفت: اولین کنگره 14 هزار شهید شجره طیبه ارتش جمهوری اسلامی ایران، در سطح قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب ارتش جمهوری اسلامی ایران فردا، 20 فروردین در ارومیه برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌غربی، به نقل از میزان امیر کیومرث شرفی فرمانده قرارگاه شمالغرب نیروی زمینی ، با بیان اینکه اولین کنگره 14 هزار شهید شجره طیبه ارتش جمهوری اسلامی ایران، در سطح قرارگاه منطقه ای شمالغرب ارتش جمهوری اسلامی ایران فردا (20 فروردین) در ارومیه برگزار می شود، عنوان کرد: هدف اصلی از برگزاری این کنگره تجلیل از شهدای گرانقدر نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در طول 8 سال دفاع مقدس است.
وی با بیان اینکه در این یادواره از خانواده معظم شهدا تجلیل به عمل خواهد آمد، افزود: با برگزاری این یادواره قصد داریم پیام سربلندی و امنیتی که شهدا برای ما به ارمغان آورده اند را به نسل جوان کشور انتقال دهیم.
امیر شرفی با بیان اینکه نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی، استاندار آذربایجان غربی و مدیران استان و اقشار مختلف مردم، در یادواره 14 هزار شهید ارتش در شمالغرب کشور حضور خواهند داشت، گفت: امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش مهمان ویژه و سخنران این یادواره خواهد بود.
فرمانده قرارگاه شمالغرب نیروی زمینی ارتش ادامه داد: این 14 هزار شهید متعلق به استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و قزوین هستند و چون صحنه نبرد شمالغرب کشور در زمان دفاع مقدس، استان آذربایجان غربی بود، یادواره فردا نیز در این استان برگزار می شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: با تلاش کلیه نیروهای مسلح در منطقه اعم از ارتش و قرارگاه منطقه ای شمالغرب و سپاه و قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) و همچنین مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، امروز در مرزهای شمالغرب کشور، امنیت کامل برقرار است و به برکت خون شهدا شاهد یک امنیت پایدار در منطقه هستیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: