کد خبر: 3611099
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶
طباطبایی خبر داد:
گروه سلامت: مدیرکل سازمان انتقال خون استان تهران از اهدای خون بیش از 3300 نفر شب‌های قدر خبر داد.
سید مرتضی طباطبایی، مدیرکل انتقال خون استان تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، از اهدای خون بیش از 3 هزار نفر در شب‌های قدر ماه مبارک رمضان خبر داد.
وی اظهار کرد: در لیالی پر فیض قدر حدود 4500 نفر جهت ادای نذر اهدای خون به مرکز انتقال خون وصال شیرازی مراجعه کردند که از این تعداد حدود سه هزار و  350 نفر موفق به ادای زکات سلامتی خود شدند.
طباطبایی تصریح داد: در شب نوزدهم ماه مبارک و اولین شب از لیالی قدر هزار و 192 نفر جهت اهدای خون مراجعه و 910 نفر موفق به اهدای خون شدند، در شب شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) و شب دوم قدر نیز هزار و 824 نفر مراجعه و تعداد هزار و 350 نفر موفق به اهدای خون شدند، علاوه بر آن در شب 23 ماه مبارک و سومین شب قدر از هزار و 490 نفر مراجعه کننده 910 نفر موفق به اهدای خون شدند.
مدیرکل انتقال خون با بیان اینکه امسال برای نخستین بار از اهدا کنندگان بار اولی خون‌گیری نشد عنوان کرد: از این اهدا کنندگان تنها نمونه کوچکی خون از آنان دریافت شد در صورتی که آزمایش‌های آنان منفی باشد می‌توانند سه ماه بعد خون اهدا کند اما این افراد بعضا به جای خون پلاسما اهدا کردند.
وی یادآور شد: به علت اینکه امسال از اهداکنندگان بار اول خون گیری نشد، نسبت به شب‌های قدر سال گذشته حدود 10 درصد افت آمار خون گیری وجود دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: