کد خبر: 3614443
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
گروه فرهنگی: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی از تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی جوانه‌های شعر رضوی خبر داد و گفت: تاکنون ۲۷۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

احمد محبی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان‌جنوبی با بیان اینکه آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره ١٠ تیر ماه اعلام شده بود، گفت: با توجه به استقبال شاعران و فرهیختگان از جشنواره رضوی به مدت یک هفته مهلت ارسال آثار تمدید می‌شود تا شاهد ارسال آثار بیشتری به دبیرخانه باشیم.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از ٢٧٠ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که روزانه شاهد ارسال آثار بیشتری هستیم و امید می رود این استقبال همچنان ادامه داشته باشد.

مدیر اجرایی جشنواره ملی جوانه‌های شعر رضوی خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه آثار ارسالی از سوی شرکت‌کنندگان نباید در هیچ جشنواره و کتابی چاپ شده باشد،  افزود: آثار ارسالی باید تازه و بدیع باشد.

محبی در خصوص جوایز افراد برگزیده در این جشنواره، گفت:جایزه نفر اول لوح سپاس و تندیس جشنواره و ٣ میلیون تومان، نفر دوم لوح سپاس و تندیس جشنواره به همراه ٢ میلیون تومان و نفر سوم نیز لوح سپاس و تندیس جشنواره به همراه یک میلیون تومان است و از نفر سوم تا هشتم نیز به هر نفر مبلغ ٥ میلیون ریال اهدا می‌شود.

وی اظهار کرد: اهداء جوایز در جشنواره منوط به حضور فرد شاعر و خواندن شعر در جشنواره است و در صورتی که فرد در جلسه غایب باشد جایزه‌ای به وی تعلق نمی‌گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه یکی از قسمت‌های این جشنواره نیز بخش ویژه است، یادآور شد: در این بخش آثاری که محتوای آن حول محور کرامت انسانی با الهام و آموزه‌های رضوی باشد مورد توجه است و به برندگان این بخش نیز لوح سپاس، تندیس جشنواره و مبلغی نقدی متناسب با کیفیت اثر وی اهدا می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: