کد خبر: 3615580
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
گروه ادب: مجموعه چلچراغ که به کوشش اداره‌کل آموزشی وزارت آموزش و پرورش منتشر می‌شود، به شرح زندگی علامه قاضی طباطبایی به قلم رضا رسولی پرداخته است.

رضا رسولی، نویسنده و معاون اسبق سازمان بسیج هنرمندان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، از اثری که درباره علامه قاضی طباطبایی نوشته است یاد کرد و گفت: اداره‌کل آموزشی وزارت آموزش و پرورش در انتشارات مدرسه مجموعه‌ای را با عنوان چلچراغ منتشر می‌کند که در آن به معرفی چهره‌های شاخص معاصر می‌پردازد.

وی با بیان این مطلب افزود: در این مجموعه، زندگی‌نامه اشخاص مختلف از امام خمینی(ره) تا پرفسور حسابی و دیگر چهره‌های انقلابی و دفاع مقدسی،‌ همچنین شخصیت‌های عالم نوشته شده است. در همین راستا، من نیز زندگی‌نامه علامه قاضی را در قالب یک داستان روایت کردم.

رسولی اظهار کرد: رویکرد داستانی که نوشتم آن است که مسابقه‌ای در دبیرستانی که به نام علامه قاضی نامگذاری شده است برپا می‌شود. عنوان این مسابقه «شهید مدرسه ما» بود. در این اثنی، یک دانش‌آموز درصدد بر می‌آید تا اثری را درباره علامه بنویسد. خواننده در قالب داستان در داستان، با فرازهایی از زندگی این عالم آشنا می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: