کد خبر: 3631493
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۱
با حضور صدها بانوی انقلابی برگزار شد؛
گروه فرهنگی: گرامیداشت شهید مدافع حرم، «محسن حججی»، شب گذشته، 25 مردادماه، در تالار قدس حرم رضوی در مشهد برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم، محسن حججی، شب گذشته، 25 مردادماه، با حضور سلام بدرالدین، مادر شهید مدافع حرم احمد محمد مشلب از لبنان، خانواده شهید محسن حججی، سید مرتضی بختیاری، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، دیگر خانواده شهدای مدافع حرم و جنگ تحمیلی و اقشار مختلف مردم از سوی مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی، در تالار قدس کتابخانه حرم مطهر رضوی برگزار شد.
گرامیداشت شهید مدافع حرم«محسن حججی»
در ابتدا مراسم، سلام بدرالدین، مادر شهید مدافع حرم، غریب طوس، احمد محمد مشلب 20 ساله که در اسفندماه سال 94 در تل حمام حلب به شهادت رسید، به ایراد سخن پرداخت و اظهار کرد: حضرت زینب(س)، دلیل صبر و مقاومت مادرانی است که جوانان خود را در این راه فدا کرده‌اند و همچنان با علاقه این راه را ادامه خواهند داد.
این مادر شهید مدافع حرم، با اشاره به سخن امام خمینی(ره) که فرمودند: «ما هرچه داریم از عاشورا داریم»، بیان کرد: عاشورا بارزترین مدرسه فداکاری و شهادت بوده و تا ظهور حضرت مهدی(عج) ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه شهدای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، با ندای «هیهات منا الذله»، تاریخ را تغییر دادند، خطاب به مادران و دختران حاضر در مراسم، عنوان کرد: شهدا تمامی آرزوها و نیازهای دنیوی خود را به منظور پابرجا ماندن دین اسلام رها کردند، امروز تمامی مادران و دخترانی که در آینده مادر خواهند شد، باید تلاش کنند و بدانند نسلی که امروز تربیت می‌کنند، مسیر دهنده و تعیین‌کننده دین اسلام تا ظهور امام زمان(عج) خواهد بود.
بدرالدین ادامه داد: ما به فدا کردن فرزندانمان در راه دین اسلام  و این امت افتخار می‌کنیم و جوانان ما همچنان برای پایداری این دین، خون خود را هدیه خواهند کرد.
کربلا؛ الگوی حقیقی شهید حججی
در ادامه این مراسم نیز سید مرتضی بختیاری، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: خون پاک شهید محسن حججی زلزله‌ای ایجاد کرد و یقین بدارید که این خون انتقام همه شهدای مدافع حرم را خواهد گرفت، خانواده حججی افتخار می‌کنند فرزندی پرورش دادند که در حقیقت، کربلا الگوی او بوده است. 
گرامیداشت شهید مدافع حرم«محسن حججی»
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: ما به وعده‌های الهی باور داریم و معتقدیم طبق وعده‌های خداوند متعال در قرآن كريم و بر اساس روايات ائمه اطهار(ع)، پیروزی مقاومت در سراسر کشورهای اسلامی نزدیک خواهد بود.
بختياری با اشاره به سالروز پيروزی حزب الله لبنان در جنگ ٣٣ روزه و شرایط سخت جنگ در آن زمان، عنوان کرد: انگلستان و آمريكا با حمايت‌های مالی و تسليحاتی‌شان به اسرائیل، تمامی تلاش خود را برای به زانو درآوردن مقاومت در لبنان به كار بستند ولی در نهايت با خفت التماس می‌كردند كه رهبر و جوانان مؤمن و غيور حزب الله به آتش بس رضايت دهند.
وی خطاب به خانواده شهدای مدافع حرم حاضر در این مراسم، تصریح کرد: به حکم خداوند در قرآن کریم، هیچ نرمشی در برابر استکبار جهانی، داعش و تکفیری‌ها از خود نشان نخواهیم داد، خداوند یار و همراه این انقلاب است و در مقابل افزایش قدرت‌های دشمن، خودمان را پیروز می‌دانیم.
خون محسن در بدن تمامی مسلمانان جریان خواهد داشت
زهرا عباسی، همسر شهید محسن حججی در ادامه، ابراز کرد: خون امثال محسن حججی‌ها بعد از ریخته شدن در بدن تمام مسلمانان، فرهیختگان و آزادگان جهان در جریان خواهد بود و عاقبت شومی در انتظار آن دسته از افرادی که با فکرهای پلید خود دست به چنین جنایت‌هایی می زنند، خواهند بود.
وی با بیان اینکه دشمن تمام توان خود را برای از بردن این انقلاب به کار گرفته است، گفت: این انقلاب زنده است، جوشش دارد و برای آن خون‌های بسیاری ریخته شده و من قول می‌دهم دشمن هیچگاه اشکم را نخواهد دید، چراکه من محسن را فدایی حضرت زینب(س) کرده‌ام.
وی افزود: کسانی که سر از تن محسن جدا کردند و با هر جراحتی که به بدن و قلب محسن وارد کردند، تیشه بر ریشه خود زده‌اند و بر پیکر ملعون خودشان ضربه وارد کرده‌اند و در قرآن نیز به این امر اشاره شده که به زودی عالم شاهد از بین رفتن دشمنان، متحدان و حامیانش در عذابی عظیم خواهد بود.
همسر شهید محسن حججی ادامه داد: در این دنیا به گونه‌ای زندگی کنیم و بمیریم که مورد رضایت الهی باشد و امیدوارم شهادت نصیبمان گردد.
گرامیداشت شهید مدافع حرم«محسن حججی»
منطق شهدا در جهان پیروز شده است
در ادامه مراسم، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان، استاد برجسته حوزه و دانشگاه ، خطاب به خانواده شهید حججی و دیگر شهدای مدافع حرم در این مراسم، ابراز کرد: شهید حججی در غریب‌ترین نقطه و در حالتی مظلومانه به شهادت رسید، امروز کمتر شاهد اینگونه از مظلومیت هستیم، شما در آستانه فتح و نصرت الهی شهید داده‌اید، اینکه امروز دیگر شهیدان غریب باقی نمی‌مانند خود نشانه‌ای از نصرت الهی است.
وی با بیان اینکه امروز شاهد پیروزی منطق شهدا نه در کشور بلکه در جهان هستیم و غربت آنان تبدیل به نوعی قدرت شده است، افزود: دشمنان در آن زمان فکر می‌کردند که اگر بیت امام حسین(ع) را به اسارت برند، منفعت پیدا خواهند کرد، اما در مقابل شاهد تأثیرگذاری شگرف شهدای کربلا در تاریخ بودیم.
در ادامه این مراسم، مداح اهل بیت، سید رضا نریمانی به مدیحه‌سرایی پرداخت و در انتها نیز از خانواده شهید حججی، مشلب، کاوه، حریری و... تجلیل شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: