کد خبر: 3637202
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲
گروه فناوری اطلاعات: متن «سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات» بر روی سایت مرکز ملی فضای مجازی منتشر و در دسترس عموم قرارگرفت.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی، هدف از تدوین الزامات شبکه ملی اطلاعات که در قالب یک سند و در جلسه سی وسوم و سی وپنجم شورای عالی فضای مجازی کشور تصویب و ابلاغ شده است، یکپارچه‌سازی نظرات و تضمین هماهنگی طراحی شبکه ملی اطلاعات به‌عنوان زیرساخت ارتباطی فضای مجازی کشور، با الزامات کلان بالادستی است.

بنابراین گزارش، این شبکه در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران به نحو مطلوب و مطمئن، تأمین‌کننده تمامی نیازهای ارتباطی انواع ذی نفعان فضای مجازی کشور است.

محورهای شش‌گانه الزامات شبکه ملی اطلاعات، عبارتند از زیرساخت ارتباطی فضای مجازی کشور، استقلال، مدیریت، خدمات،سالم‌سازی و امنیت و نیز تعرفه و مدل اقتصادی شبکه ملی اطلاعات همراه با الزامات فرهنگی شبکه.

بر همین اساس، انتشار سند مذکور برای آشنایی هرچه بیشتر آحاد مردم، به خصوص نخبگان و دست اندرکاران فضای مجازی کشور صورت گرفته و معاونت فناوری مرکز ملی فضای مجازی کشور آماده بهره‌گیری از نظرات، انتقادات و پیشنهادات کارشناسان، صاحب‌نظران و همه فعالان فضای مجازی کشور است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: