کد خبر: 3638455
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۳
حجت الاسلام علوی مطرح کرد:
گروه فعالیت‌های قرآنی: مراسم گرامیداشت دومین سالگرد عروج ملکوتی قاریان مهاجرالی‌الله برگزار شد و حجت‌الاسلام و المسلمین علوی، استاد حوزه و دانشگاه طی سخنانی شهدای منا را تائیدکنندگان دین الهی توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، دومین آئین گرامیداشت شهدای قرآنی منا با حضور جمعی از مسئولان و جامعه قرآنی و خانواده‌های قاریان مهاجر الی الله در شورای عالی قرآن برگزار شد.

در ابتدای این مراسم محمدرضا پورزرگری، قاری بین‌المللی کشورمان به تلاوت آیات پایانی سوره قاف و سوره حمد پرداخت و در ادامه نیز امین پویا دیگر قاری بین‌المللی قرآن به تلاوت آیاتی از سوره مبارک حج پرداخت.

همچنین مسعود سیاح گرجی، از دیگر قاریان بین‌المللی کشورمان که در حج 94 با قاریان مهاجر الی الله همسفر بود دقایقی را به خاطره‌گویی از این شهدای قرآنی پرداخت و اشعاری را در مورد فاجعه منا سرود.

در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام و المسلمین علوی، استاد حوزه و دانشگاه به ایراد سخنرانی پرداخت و بیان کرد: امام حسین(ع) در نامه‌ای خطاب به برادرشان محمد حنفیه چنین می‌فرمایند که گویی دنیا اصلا وجود نداشته و گویی که آخرت همیشگی است. امام حسین(ع) که این سخن را می‌فرمایند، در واقع در آخرت زندگی می‌کردند و کسی که در آخرت زندگی می‌کند، تمام اتفاقات و بلایا را تائیدات الهی برای دین خدا می‌داند. فاجعه منا نیز از همین دست بلاها بود که خداوند به وسیله آن دینش را تایید فرمود.

وی در ادامه افزود: امروز ممکن است در ذهن برخی از جوانان دلسوز و علاقه‌مند به اسلام شبهاتی مطرح گردد که با وجود فسادهای اخلاقی و مالی، آینده انقلاب به کجا خواهد رفت که در پاسخ می‌گوییم چنین وضعیتی را در حوالی سال 64 هم مشاهده می‌کردیم و اتفاقا برخی از زندانی‌های امروز نیز همانهایی هستند که در آن زمان به فساد می‌پرداختند. ما نیز آن زمان خیال می‌کردیم انقلاب در معرض خطر است اما در طول این 40 سال مشخص شد که این وقایع خطری برای انقلاب محسوب نمی‌شود.

شهدای منا تائیدکنندگان دین الهی هستند

حجت‌الاسلام علوی تصریح کرد: حوادث مختلف مانند فاجعه منا نشان داد که انقلاب اسلامی زنده است و اگر این فجایع وجود نداشته باشد، باید غصه خورد. این اتفاقات در ظاهر غمبار است، اما در باطن شکوه ایجاد می‌کند، چرا که اینها نشان از زنده بودن انقلاب دارد.

وی در ادامه بیان کرد: رسول خدا با اصحاب عازم سفری بودند و چند لحظه چشمانشان را بسته و باز کردند، سپس ایشان از مرکب پیاده و به سجده افتادند. اصحاب با کمال تعجب از ایشان علت کار را جویا شدند پیامبر نیز در پاسخ فرمود همین که جبرئیل بر من نازل شد و از طرف خداوند فرمود ای رسول ما، ما دین تو را پیوسته و تا قیامت تایید می‌کنیم. پیامبر فرمود من دیدم که باید شکرگذار این مژده و بشارت الهی باشم.

وی در ادامه تصریح کرد: پس از فاجعه منا همه دنیا فهمیدند که در جهان دو اسلام وجود دارد، اولی اسلام سقیفه و دومی اسلام غدیری و تا زمانی که ولایت اصل است، نباید غصه بخوریم و چیزهای ظاهری را ببینم. انقلاب اسلامی نیز برای ملت ایران نیست بلکه برای امام زمان است.

حجت‌الاسلام علوی بیان کرد: لذا اگر طبق فرمایش امام حسین(ع) دنیا را ببینیم، ملاحظه می‌کنیم که این حوادث همگی سعادت و خوشبختی است. و عصر ما نیز عصر ظهور است و به فرموده بسیاری از علما و عرفا، بسیاری از علائم ظهور اتفاق افتاده که باید به این مسئله نیز توجه داشته باشیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: