کد خبر: 3638658
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸
با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش صورت گرفت؛
گروه فرهنگی: دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد با رونمایی از سامانه اینترنتی، پوستر، تمبر و تندیس این جشنواره، صبح امروز، 14 شهریورماه، در مشهد افتتاح شد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، افتتاحیه دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی علمی، آموزش و تربیتی فیلم رشد و رونمایی از تمبر، تندیس، پوستر و سامانه این جشنواره، صبح امروز، 14 شهریورماه، با حضور حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون پژوهشی و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش کشور، مسئولان اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و ... برگزار شد. 
در ابتدا مراسم، پس از تلاوت قرآن توسط علی ساجدی‌مقدم، قاری ممتاز نوجوان، محمود شفق،  دبیر چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد و معاون پژوهش برنامه‌ریزی و تأمین نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به برگزاری چهل و هفتمین دوره جشنواره رشد در سال انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، اظهار کرد: این اولین بار است که جشنواره رشد با این گستردگی در شهرستان‌ها برگزار می‌شود.
شفق ضمن تشکر از اهالی رسانه بابت پوشش اخبار جشنواره رشد، تأکید کرد: از اهالی رسانه می‌خواهیم به این دوره از جشنواره رشد توجه بیشتری داشته باشند و اخبارش را پیگیری کنند چراکه رخدادی بین‌المللی است.
وی به برخی اقدامات مقدماتی برای برگزاری چهل و هفتمین دوره از جشنواره فیلم رشد اشاره کرد و افزود: برگزاری جلسات متعدد با مسئولان وزارت آموزش و پرورش، مدیران استانی، حوزه هنری و انجمن‌های علمی و هنری فعال در حوزه فیلم، طراحی پوستر، شرح وظایف، تشکیل کمیته‌ها و برنامه‌ریزی برای اجرای هرچه بهتر چشنواره از جمله اقدامات انجام‌شده است.
دبیر چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی علمی، آموزشی و تربیتی فیلم رشد، اضافه کرد: در همین راستا با شورای اسلامی شهر مشهد، سازمان فرهنگی و هنری شهرداری مشهد، معاون هنری شهرداری مشهد، صدا و سیما، دانشگاه فرهنگیان و ... رایزنی‌هایی انجام شده و امیدواریم این دوره از جشنواره متفاوت‌ برگزار شود.
نمادهای پوستر جشنواره چهل و هفتم
شفق با اشاره به طرح پوستر چهل و هفتمین دوره جشنواره فیلم رشد، اظهار کرد: هدف این بوده که طرح پوستر ضمن سادگی، مفاهیم بسیاری داشته باشد، در این پوستر نگاتیوی از پنج رنگ که نشان پنج قاره است روی یک فرفره که نشان نشاط دانش‌آموزان است، طراحی شده و در وسط فرفره آرم جمهوری اسلامی قرار گرفته که بر تمام قاره‌ها نیز سایه انداخته است که نشان می‌دهد این جشنواره با محوریت ایران برگزار می‌شود، تصویر مداد نیز نماد آموزش است.
علی‌رضا کاظمی، رئیس شورای سیاستگذاری چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی علمی، آموزش و تربیتی فیلم رشد و مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن تسلیت حادثه تصادف اتوبوس دانش‌آموزان در فارس، ابراز کرد: با وجود تلاش‌های فراوان آموزش و پرورش بازهم این حوادث رخ می‌دهد که امیدوارم در آیند شاهدش نباشیم.
فرهنگی-فوری-آغاز به کار رسمی چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد
وی ضمن تشکر از محمدیان بابت برگزاری چهل و هفتمین جشنواره فیلم رشد در سال انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، ادامه داد: برگزاری این جشنواره علاوه بر نواختن زنگ مشهد 2017 با حضور وزیر آموزش و پرورش از بهترین برنامه‌هایی است که می‌تواند فعالیت‌های وزارت آموزش و پرورش را در سال 2017 برجسته‌تر کند.
کاظمی با اعلام حضور بیش از 50 کشور در چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، افزود: برگزاری این جشنواره یک رخداد بزرگ هنری در حوزه تعلیم و تربیت است که می‌تواند ثمرات زیادی نیز داشته باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان این مطلب که جشنواره رشد در طول سال‌های گذشته به تدریج در ادارات و ناحیه‌های آموزش و پرورش توسعه پیدا کرده است، اظهار کرد: امیدواریم در سال جاری نیز شاهد ضریب نفوذ صد درصدی باشیم به طوری که فیلم‌ها در کلاس‌ها کارکرد خود را نشان دهند و تأثیر تربیتی داشته باشند.
وی همچنین از شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و ... بابت همکاری در برگزاری جشنواره رشد تشکر کرد.
در ادامه حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون پژوهشی و رئیس سازمان پژوهش و برنامهریزی، آموزشی وزارت آموزش و پرورش در مراسم افتتاحیه دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی علمی، آموزشی و تربیتی فیلم رشد با بیان حدیثی از معصومان(ع) که راه بندگی باید با طی طریق شبانه پیموده شود، افزود: شب‌ زنده‌داری پایگاه محکم و سخن استوار است که انسان را برای پذیرش مسئولیت روز آماده می‌کند.
کهن‌ترین جشنواره در جمهوری اسلامی 
وی با بیان این مطلب که جشنواره رشد سابقه پنج ساله دارد و پایه‌گذاری آن از سال 42 آغاز شده است، افزود: واژه جشنواره از ابداعات آموزش و پروش است و جشنواره رشد کهن‌ترین جشنواره در جمهوری اسلامی و جز کهن‌ترین جشنواره‌ها پس از انقلاب است که همواره به طور مدام برگزار شده است.
حجت‌الاسلام محمدیان با اشاره به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، اضافه کرد: با آمادگی و استقبال مسئولان آموزش و پرورش استان خراسان رضوی، این جشنواره در مشهد برگزار می‌شود و از نام امام رضا(ع) تمسک می‌جوید.
وی با ابراز این مطلب که امیدواریم برگزاری جشنواره رشد در مشهد اتفاقی به یادماندنی از پایتخت فرهنگی جهان اسلام باشد، ادامه داد: گزارش خشنودکننده‌ای از حمایت‌ نهادهای مختلف استان و شهر مشهد رسیده که امیدوارم استانداری خراسان رضوی، فرمانداری و شهرداری مشهد، شورای اسلامی شهر مشهد و آستان قدس از این جشنواره حمایت‌های معنوی داشته باشند.
حجت‌الاسلام محمدیان ضمن تشکر از اقدامات مسئولان برگزاری جشنواره رشد در خراسان رضوی از جمله طراحی سامانه دوزبانه و به‌سازی آن، طراحی پوستر و تشکیل کمیته‌ها، ادامه داد: جشنواره رشد استان‌های مختلف، سواحل مکران، جزیره‌های جنوبی خلیج فارس و دریای عمان را پوشش می‌دهد و آثار برگزده در مدارس بین‌المللی ما در خارج از کشور به نمایش در می‌آید.
آمادگی شورای شهر مشهد و اداره ارشاد استان برای همکاری در برگزاری جشنواره
محمدرضا حیدری، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به برگزاری چهل و هفتمین دوره جشنواره فیلم رشد در روزهای پایانی سال 2017، سال انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، عنون کرد: این از برنامه‌های دبیرخانه مشهد2017 بوده که با تعامل در سطح ملی، رخدادهای ملی و بین‌المللی را برگزار و توجه‌ها را به سمت مشهد معطوف کنند.
وی با اعلام آمادگی شورای اسلامی شهر برای همکاری با دبیرخانه پایتخت فرهنگی جهان اسلام، افزود: شورای شهر و شهرداری از ارکان این دبیرخانه هستند، ما آمادگی داریم هر نوع کمک و همکاری انجام دهیم تا برنامه‌ها به بهترین شکل برگزار شود و آثار فرهنگی خود را داشته باشد.
در ادامه مراسم، سید سعید سرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز همکاری‌ها برای برگزاری برنامه‌های مختلف پایتخت فرهنگی جهان اسلام را ارزشمند دانست و ادامه داد: عنوان «علمی، آموزشی و تربیتی» برای جشنواره رشد نیز که از جشنواره‌های پشتوانه‌دار کشور است با نهاد بالادستی دبیرخانه پایتخت فرهنگی جهان اسلام، آیسسکو تطبیق دارد و امیدواریم با همت، پشتکار و فضای مثبتی که در مجموعه مدیریت استانی وجود دارد، جشنواره رشد با شکوهی در شان پایتخت فرهنگی جهان اسلام برگزار شود.
وی ضمن اعلام آمادگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برای اجرای هرچه بهتر جشنواره فیلم رشد در مشهد، ابراز کرد: ما در برگزاری جشنواره تمام توان‌مان را به کار می‌گیریم و تصمیم داریم این جشنواره را با آیسسکو گره بزنیم تا زمینه‌مثبت و خوبی ایجاد شود.
رونمایی
فرهنگی-فوری-آغاز به کار رسمی چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد
در پایان حکم دبیری و ریاست شورای سیاست‌گذاری چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی علمی، آموزشی و تربیتی فیلم رشد از سوی حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون پژوهشی و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی، آموزشی وزارت آموزش و پرورش به علی‌رضا کاظمی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی و محمود شفق، معاون پژوهش برنامه‌ریزی و تأمین نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی اعطا شد و در ادامه از سامانه اینترنتی چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی علمی، آموزشی و تربیتی فیلم رشد، پوستر، تمبر و تندیس این جشنواره با حضور مسئولان رونمایی شد.
فرهنگی-فوری-آغاز به کار رسمی چهل و هفتمین جشنواره فیلم رشد
همچنین سید سعید سرابی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان، علی‌رضا کاظمی، رئیس شورای سیاستگذاری چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی علمی، آموزش و تربیتی فیلم رشد و مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی و محمود شفق، دبیر چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد و معاون پژوهش برنامه‌ریزی و تأمین نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی  با یادمان مشهد، پایتخت فرهنگی جهان اسلام و قرآن نفیسی با خط احمد نیریزی تقدیر کرد.
یادآور می‌شود، چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی علمی، آموزشی و فرهنگی فیلم رشد از سوم تا دهم آذرماه در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: