کد خبر: 3640678
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
گروه اجتماعی: هفتمین همایش دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور با حضور قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در تبریز برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، هفتمین همایش دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور با حضور قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر  امروز 20 شهریورماه در تبریز برگزار شد.
سردار علی مویدی، قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، در این همایش با بیان اینکه این همایش یک نشست آموزشی، انتقال تجربه و اطلاعات محسوب می‌شود، اظهار کرد: با توجه به استقرار دولت دوازدهم و آغاز برنامه توسعه ششم در سال جاری، اهدافی برای ستاد شورای مبارزه با مواد مخدر کشور ترسیم شده است و باید آیین نامه های مربوطه به تمامی استان ها ابلاغ شود.
وی، با اشاره به اینکه اکثر دبیران شورای مبارزه با مواد مخدر کشور برای دفاع از یک حقانیت و رویکرد تلاش کردند، افزود: در طول چهار سال اقدامات اثر بخش ستاد مبارزه با مواد مخدر در سراسر کشور قابل تقدیر است و ستاد مبارزه با مواد مخدر مدیریتی است که در طول سال‌ها مورد استقبال همگان قرار گرفته، به طوری که نمایندگان مجلس شورای اسلامی به برنامه‌های آقای رحمانی فضلی در زمینه مبارزه با مواد مخدر نمره قابل قبولی دادند.
سردار مویدی، در تشریح اهداف این همایش با بیان اینکه ابلاغ ماموریت‌های ستاد در تمام عرصه‌های مرتبط با موادمخدر و اعتیاد از جمله اهداف است، یادآور شد: تاکید بر اولویت‌های ستاد در سال‌جاری، اعلام انتظارات ستاد از شوراهای هماهنگی مبارزه با موادمخدر در استان‌ها، به‌روزرسانی سطح دانش و اطلاعات حاضران در همایش، توجه و تبیین برنامه‌های ششم توسعه و وظایف ستاد در این برنامه، ایجاد هماهنگی و وحدت رویه در برنامه‌‌های آتی ستاد در عرصه قانونی و آیین‌نامه‌های اجرایی مبارزه با موادمخدر و برنامه‌ریزی برای آینده ستاد است.
وی در خصوص مرکز ماده 16 استان اظهار کرد: در بازدید از مرکز ماده 16 احساس غرور به بنده دست داد، چرا که اقدامات موثری در جهت اشتغال زایی بهبود یافتگان در این مرکز انجام شده است و نزدیک به 500 معتاد متجاهر در این مرکز نگهداری می‌ شود که جزو اتفاقات خوب این استان است.
قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور افزود: هدف از تعیین آذربایجان‌شرقی برای برگزاری همایش، بهره مندی از تجارب خوب و مفید این استان است. امید است در استان‌های دیگر نیز مراکزی مانند مرکز ماده 16 تاسیس شود تا با هم فکری، خلاقیت و اجرا در زمینه ی مبارزه با مواد مخدر گام های موثری برداشته شود.
سردار محمدعلی نصرتی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌شرقی نیز در این همایش با بیان اینکه آذربایجان‌شرقی به علت موقعیت خاص جغرافیایی یکی از مناطق حساس و مهم کشور است، اظهار کرد: این استان حدود دو و نیم درصد مساحت کشور را به خود اختصاص داده است و با کشورهای آذربایجان و ارمنستان دارای 271 مرز همجواری است. این استان دارای 19 شهرستان و 42 بخش است و بیش از سه میلیون نفر جمعیت دارد. 
وی، ادامه داد: آذربایجان شرقی یکی از قطب‌های علمی، صنعتی و فرهنگی کشور است و یکی از استان های امن کشور بوده و عاری از هر گونه معتاد متجاهر محسوب می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: