کد خبر: 3641547
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
سیدحمیدرضا طیبی:
گروه اجتماعی: رئیس جهاد دانشگاهی در گردهمایی معاونان فرهنگی این نهاد تاکید کرد: علم‌گرایی و عقل‌گرایی، احترام به حقوق دیگران و آزادی در حد متعادل و رعایت اخلاق از جمله موارد مورد تاکید در دین اسلام است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، سیدحمیدرضا طیبی در هفتاد و نهمین گردهمایی معاونان فرهنگی این نهاد اظهار کرد: کشور ما فاصله‎ کمی با سال 1404 دارد تا یک الگوی موفق و خوب از یک کشور موفق اسلامی را به جهانیان ارائه دهد و از این رو باید تلاش بیشتری برای تحقق آن کرد.

وی افزود: نمی‎توانیم عملکرد و وضعیت نامناسب کنونی خود را به تحریم‎ها و قبل از انقلاب نسبت دهیم و باید علت آن را در داخل جست‎وجو کنیم. سیاسی شدن غیرضروری کشور، عدم توافق بر سر مصالح ملی در میان نخبگان سیاسی، فرهنگی و مردم از عمده مشکلاتی است که باید بر سر آن به توافق رسید.

رییس جهاددانشگاهی عنوان کرد: نمی‌شود در یک دولت مسیر پیشرفت بر اتصال به بازار جهانی استوار باشد و در دولت بعدی صرفا بر توان داخلی و قطع ارتباط با سایرین تمرکز کرد؛ زیرا هیچ کشوری در طول چهار و یا هشت سال پیشرفت نکرده است.

طیبی بیان کرد: برخورد جناحی و حزبی سبب می‎شود تا مردم در انتخابات نیز به طور احساسی رای دهند و سیاست داخلی و خارجی در کشور به هم بریزد و این در حالی است که کشور ما همواره ثابت کرده است که مشکلی در حوزه‎ توسعه‎ فرهنگی و علمی ندارد.

وی گفت: علم‌گرایی و عقل‌گرایی، احترام به حقوق دیگران و آزادی در حد متعادل و رعایت اخلاق از جمله موارد مورد تاکید در دین اسلام است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

رییس جهاددانشگاهی با اشاره به رسالت‌های این نهاد بیان کرد: با توجه به مبانی مطرح شده در برنامه‌ ششم توسعه، باید شاهد اثرگذاری بیشتر این نهاد در حوزه‎های مختلف باشیم و از این رو دانش‌بنیان شدن فعالیت‎ها، مطالعات قوی و جذب نیروهای قوی و متخصص از مواردی به شمار می‎آیند که باید مورد توجه کارکنان و مسئولان در این نهاد قرار بگیرد.

طیبی با تأکید بر فعالیت سه خبرگزاری ایسنا، ایکنا و سیناپرس که وابسته به جهاددانشگاهی هستند، اظهار کرد: این سه رسانه باید در راستای شناساندن مشکلات کشور و نقد منصفانه‎ آن کوشیده و راه حلی برای رفع آن‌ها ارائه دهند.

وی گفت: معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی نیز در شناساندن و معرفی پتانسیل‎های این نهاد به دانشجویان جدید تلاش کند تا نیروهای جوان و متخصص جذب این سازمان شوند. همچنین بندهایی در برنامه ششم توسعه به منظور اجرایی کردن نقشه‎ جامع علمی تعیین شده که امید است در آینده‎ نزدیک شاهد فعالیت‎های تاثیرگذار این نهاد در عرصه‌های مختلف باشیم.

گفتنی است، هفتاد و نهمین گردهمایی معاونان فرهنگی جهاددانشگاهی سراسر کشور به میزبانی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی در تبریز در حال برگزاری است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: