کد خبر: 3641672
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲
گروه اجتماعی: استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه شعار اربعین امسال بیان معروف پیامبر اعظم(ص) «‌احب الله من احب الحسین(ع)» است، گفت: راهپیمایی اربعین نماد وحدت مکاتب الهی است؛ لذا باید در راستای ایجاد شعور این حرکت تلاش شود.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی و رئیس ستاد اربعین استان در ششمین نشست هماهنگی ستاد اربعین حسینی(ع) که ظهر امروز 22 شهریورماه برگزار شد، با بیان اینکه خدمت به زائران اربعین توفیق الهی است که باید با برنامه‌ریزی دقیق، رفع اشکالات، هزینه کرد صحیح و دور از اسراف باشد، گفت: راهپیمایی اربعین از نشانه‌های مومن است.
وی با اشاره به اینکه در روایات تأکید بسیاری بر قرائت زیارت اربعین شده، افزود: پیاده‌روی اربعین یک همایش بزرگ سیاسی و بزرگترین راهپیمایی دنیا در راستای ارزش‌های دینی است.
رشیدیان با بیان اینکه راهپیمایی اربعین نماد وحدت مکاتب الهی است، ادامه داد: حضور 25 میلیون نفر از شیعیان، اهل سنت، مذاهب ابراهیمی و سایر ادیان از جمله مسیحی و یهودی در این راهپیمایی چشمگیر است.
استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: با توجه به اینکه شور این زیارت و راهپیمایی در زائران وجود دارد، باید با همت کلیه کمیته‌های ستاد اربعین، خاصه کمیته فرهنگی در راستای ایجاد شعور این حرکت تلاش شود.
وی در راستای تحقق این هدف، همکاری کلیه مسئولان کمیته‌های ستاد پیوست فرهنگی را خواستار شد.
رشیدیان گفت: با هماهنگی از ظرفیت شهرداری برای ارائه خدمات مناسب‌تر برای زائران باید استفاده شود.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: در پی پیروزی‌های عراق و سوریه، شرایط امسال عراق نسبت به سال گذشته بهتر است، اما باید توجه داشت که دشمن زخم خورده در پی ضربه زدن نیز است و لذا کمیته امنیتی باید ملاحضات لازم را در این زمینه داشته باشند.
وی تصریح کرد: همچنین کمیته‌ها از اعزام تا برگشت آخرین زائران باید کارهای خود را با قوت اول ادامه دهند.
رشیدیان افزود: ایستگاه‌های بین راهی باید جهت کنترل سرعت رانندگان مشخص شود تا رانندگان برای صرفه‌جویی در وقت اقدام به رانندگی مداوم نکنند تا جان مسافران به خطر بیفتد.
استاندار خراسان رضوی نسبت به حضور نیروهای سازمان حج و زیارت استان در مرزهای خروجی برای جلوگیری از سرگردانی زائران تأکید کرد.
وی با اشاره به اینکه بسته‌ای متبرک حرم مطهر رضوی در سال گذشته هدیه زیبایی برای زائران بود، گفت: اگر امسال هم از این بسته‌ها برای توزیع بین زائران با اولویت زائران خارجی وجود داشته باشد، کار ارزشمندی است.
استاندار خراسان رضوی نسبت به هماهنگی در جهت تسهیل روند صدور گذرنامه برای اتباع خارجی از مرز دوقارون تأکید کرد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه بعد از اربعین تجمع زائران در مرزها زیاد است، لذا ایستگاه سامرا نیز اضافه شده تا زائران قبل از بازگشت با تشرف به زیارت کاظمین و سامرا ضمن بهره‌مندی از زیارت سایر اعتاب مقدسه و تجمع در مرزها نیز کاهش یابد.
رشیدیان بیان کرد: شعار اربعین امسال بیان معروف حضرت رسول(ص) « احب الله من احب الحسین(ع)» در نظر گرفته شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: