کد خبر: 3641901
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
گروه اجتماعی: سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام‌رضا(ع) گفت: ثبت نام مدیران کاروان‌های زیارتی پیاده امام رضا(ع) از اول مهرماه 96 آغاز و تا دهم مهر ماه ادامه خواهد داشت.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، حسین رضایی، سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام‌رضا(ع) گفت: مدیران کاروان‌های زیارتی که در ایام دهه پایانی صفر (بعد از اربعین) قصد تشرف بصورت پیاده به مشهد مقدس را دارند، می‌توانند با مراجعه به سایت «جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده» به آدرس www. Zaerin8.com یا www. Zaerin8.ir نسبت به ثبت‌نام و یا تکمیل و ویرایش اطلاعات خود در مهلت تعیین شده اقدام کنند.
وی گفت: مدیرانی که در سال گذشته ثبت‌نام کرده‌اند، نیازی به ثبت نام مجدد نداشته و با مراجعه به بخش ویرایش؛ اطلاعات سال 96 را کامل کنند.
رضائی افزود: متقاضیان علاوه بر تکمیل فرم مشخصات فردی، پزشکی و تصویر مدارک مورد نیاز از جمله عکس، کارت ملی، شناسنامه و معرفی‌نامه خود را از طریق سایت بارگذاری کنند و مدیران کاروان‌های زیارتی پیاده برای دریافت معرفی‌نامه می‌توانند به فرمانداری، بخشداری، دهداری، دفاتر ائمه جمعه و سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان‌های محل اقامت خود مراجعه کنند.
سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام‌رضا(ع) گفت: کسانی‌ که برای اولین سال ثبت‌نام می‌کنند قبل از هر اقدام، بخش راهنمای ثبت‌نام را مطالعه کنند، علاوه براین امکان پاسخ‌گویی به سوالات توسط واحد فناوری بصورت نوشتاری و تصویری پیش‌بینی شده است.
حسین رضائی گفت: با توجه به آماده شدن بخشی از جاده اختصاصی زائران پیاده در محور نیشابور از مدیران کاروان‌های زائران پیاده استان‌های غربی، جنوبی و مرکزی کشور می‌خواهیم مسیر حرکت خود را از این جاده تعیین کنند.
وی با اشاره به پیگیری‌های معاونت زیارت استانداری خراسان رضوی برای تسطیح کنار گذرهای جاده‌های محور قوچان، فریمان و سرخس گفت:این محورها تا قبل از دهه آخر صفر برای حرکت زائران پیاده آماده‌سازی خواهد شد.
وی گفت: برای 110هزار نفر زائر پیاده آخر ماه صفر و شهادت امام رضا(ع) که در سایت ثبت‌نام کنند، اسکان رایگان خواهیم داشت.
گفتنی است، در سال 1395 در ایام دهه آخر صفر بیش از 298 هزار زائر بصورت پیاده از24 استان کشور از شش محور ورودی به مشهد وارد شدند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: