کد خبر: 3641951
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲
گروه اجتماعی: بوستان دانشوران پزشکی با نصب تندیس‌هایی از مشاهیر پزشکی در محوطه بیمارستان امام رضا (ع) مشهد افتتاح شد.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وب دا،  عبدالله بهرامی، رئیس مركز آموزشي پژوهشي درماني امام رضا(ع) مشهد اظهار کرد: بوستان دانشوران پزشکی برای نخستین بار در کشور در یکی از بیمارستان های بزرگ و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد راه اندازی شده است.
بهرامی افزود: بیمارستان امام رضا (ع) مشهد با قدمت ۸۰ ساله در فضایی به مساحت بیش از ۲۸ هکتار محل مناسبی برای دایر شدن بوستان مزبور است.
وی اظهار کرد: در این بوستان تندیس ۱۲ نفر از مشاهیر بزرگ پزشکی اهل مشهد و خطه خراسان با هدف نکوداشت خدمات این بزرگان و آشنایی بیشتر مردم با آنان نصب شده است.
بهرامی گفت: برای بهره‌برداری از این بوستان که عملیات احداث آن از سال ۱۳۹۰ آغاز شد، ۷۰۰ میلیون ریال با کمک خیرین میزبانان خورشید هزینه شده است.
وی افزود: پروفسور بولوند بنیانگذار نخستین جراحی نوین در مشهد، دکتر مستقیمی پدر آناتومی ایران، دکتر شاهین فر، دکتر اعرابی نژاد، دکتر اصفهانی، دکتر محلاتی، دکتر اسدی، دکتر سالاری، دکتر قوام نصیری و دکتر سامی راد از جمله مشاهیری هستند که تندیس آنها در این بوستان نصب شده است.
وی اظهار کرد: علاوه بر آن سردیس ۲ نفر از خیران برتر و چهره های نامدار شامل مرحوم قاسم توکلی زاده بنيان گذار بخش پیوند کلیه و نفرولوژی بیمارستان امام رضا (ع) و مهندس عدالتیان بینانگذار اورژانس عدالتیان در مشهد نیز در این بوستان قرار داده شده است.
گفتنی است، بیمارستان امام رضا (ع) مشهد با هزار تخت فعال که در سال ۱۳۱۳ فعالیت خود را آغاز کرد هم اکنون به عنوان بزرگترین مرکز درمانی آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شمار می رود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: