کد خبر: 3641989
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۱
گروه بین‌الملل: منابع عراق اعلام کرد که درپی حمله مسلحانه در نزدیکی منطقه ناصریه در جنوب عراق ۷ نفر از جمله ۳ ایرانی جان باختند و در انفجار دیگری در استان ذی‌قار عراق بیش از صد کشته و مجروح بر جا گذاشته است.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) وزارت کشور عراق اعلام کرد: درپی حمله مسلحانه و انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در مقابل یک رستوران در نزدیکی منطقه ناصریه در جنوب عراق ۷ نفر از جمله ۳ ایرانی جان باختند.

همچنین خبرگزاری صداوسیما گزارش داد که صد چندین شهروند از جمله زنان و کودکان در حمله مسلحانه به رستوران بین راهی الفدک در منطقه البطحاء نزدیک استان ذی‌قار عراق کشته و زخمی شدند.
کشته و زخمی شدن بیش از صد نفر در دو انفجار در عراق/ شهادت سه ایرانی

این خبرگزاری به نقل از منابع آگاه اعلام کردند: به دنبال این حادثه که ظهر امروز رخ داد، یک خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی یکی از ایست بازرسی‌های استان ذی‌قار منفجر شد. وزارت کشور عراق این خبر را تائید کرده اما شمار قربانیان را اعلام نکرده است. 

نیروهای امنیتی در دو استان بصره و ذی‌قار وضعیت قرمز اعلام و تدابیر امنیتی را تشدید کردند.

کشته و زخمی شدن بیش از صد نفر در دو انفجار در عراق/ شهادت سه ایرانی

شبکه المیادین نیز در گزارشی شمار مجروحان دو حادثه تروریستی ذی‌قار را ۸۰ نفر اعلام کرده است. به دلیل وخیم بودن اوضاع جسمانی برخی از زخمی‎ها احتمال افزایش تعداد شهدا وجود دارد.

خبرگزاری فرانس پرس، نیز آمار 37 کشته و بیش از 80 زخمی را منتشر کرده است.
رویترز از افزایش شمار شهدای انفجارهای ذی‌قار به ۵۰ نفر خبر داد.

شبکه خبری السومریه نیوز به نقل از یک منبع امنیتی عراق گزارش داد که عناصر مسلح با لباس‌های نظامی وارد رستوران «فدک» در غرب ذی‌قار شدند و سپس به تیراندازی کورکورانه به سمت کسانی که در داخل رستوران بودند، اقدام کردند.

وی افزود: عناصر مسلح پس از این حادثه، به مرکز ایست و بازرسی فدک حد فاصل بین ذی‌قار و المثنی حمله و یکی از خودروهای خود را منفجر کردند. 

گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله مرگبار را بر عهده گرفت.
 

کشته و زخمی شدن بیش از صد نفر در دو انفجار در عراق/ شهادت سه ایرانی
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: