کد خبر: 3644697
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۷
گروه معارف: مدیر بنیاد مهدی موعود(عج) خراسان‌جنوبی گفت: باید از فرصت منبر در ایام محرم در جهت ارتقاء سطح فرهنگ و دانش دینی عموم جامعه بهره برد و تنها در جهت افزایش شور و احساس از آن استفاده نکرد.

حجت‌الاسلام محمدرضا خوشخو، مدیر بنیاد مهدی موعود(عج) خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان‌جنوبی گفت: اهل منبر و مداحان باید تلاش کنند در ایام محرم شور و شعور حسینی را در کنار هم به جامعه منتقل کنند.

وی اظهار کرد: باید از فرصت منبر در ایام محرم در جهت ارتقاء سطح فرهنگ و دانش دینی عموم جامعه بهره برد و تنها در جهت افزایش شور و احساس از آن استفاده نکرد و شور و شعور را در کنار هم داشت.

مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) خراسان‌جنوبی بیان کرد: یکی از مؤلفه‌های جلسه عزاداری مطلوب زمان مناسب است و نباید در ساعات انتهای شب که مردم خسته و کسل هستند برگزار شود چرا که اگر مردم آمادگی نداشته باشند، نتیجه مطلوب را نخواهیم داشت.

خوشخو ادامه داد: درباره محتوای منبر نیز باید گفت تنوع مطالب از ضروریات است، نباید آنگونه باشد که فقط از سیاست سخن بگوییم و نه آن‌گونه که بی‌توجه به اتفاقات سیاسی پیرامون فقط از احکام و مصائب و.. بگوییم.

وی افزود: نکته دیگری که در منبرها باید مد نظر قرار گیرد بیان دست‌آوردها و نعمت‌هایی است که در اثر انقلاب اسلامی و با تأسی از قیام عاشورا به دست آورده‌ایم که بی‌شک یکی از این نعمت‌ها موضوع امنیت است.

مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) خراسان‌جنوبی گفت: البته مردم انتظار دارند که در کنار بیان دست‌آوردها، از مشکلات آنان و برخی آسیب‌هایی که وجود دارد نیز سخن گفته شود که انتظار به حقی است.

خوشخو با اشاره به اینکه ایام محرم همزمان با هفته امر به معروف و نهی از منکر است اظهار کرد: هدف قیام امام حسین(ع) حفط ارزش‌های دین از کانال امر به معروف بود که ما نیز باید به این واجب شرعی توجه داشته باشیم.

وی ادامه داد: البته باید توجه داشت که در حوزه امر به معروف و نهی از منکر رفتار پسندیده بیش از سایر روش‌ها تأثیرگذار است و اگر خودمان تلاش برای رفتار شایسته داشته باشیم خود نوعی امر به معروف و نهی از منکر است.

مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) خراسان‌جنوبی یادآور شد: تلاش من نیز بر امر به معروف با رفتار و عمل بوده و از آنجایی که سال‌ها در دانشگاه‌ها با جوانان در ارتباط بودم از نزدیک دیده‌ام که رفتار نیک چه تأثیری بر جوانان دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: