کد خبر: 3649568
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۲
گروه فرهنگی: مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با بیان این‌که پرسش مهر می‌تواند روح پرسش‌گری را در دانش‌آموزان زنده کند، گفت: پرسش مهر ریاست جمهوری در محیط مدرسه، توجه به ظرفیت بالای مدرسه در نهادینه کردن فرهنگ پرسش‌گری است.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، خدانظر دریکوند، مدیرکل آموزش و پرورش لرستان پنج‌شنبه، 13 مهرماه در جلسه استانی فراخوان «پرسش مهر»، گفت: پرسش مهر ریاست جمهوری در محیط مدرسه، توجه به ظرفیت بالای مدرسه در نهادینه کردن فرهنگ پرسش‌گری است.
وی افزود: در 18سال گذشته روسای جمهور به نقش نهادینه کردن سؤال و پرسش‌گری در گروه سنی دانش‌آموزی توجه کرده‌اند و این اقدام چرایی کار را قابل تامل می‌کند .
دریکوند ادامه داد: اشتراک نظری که در تمام این سال‌ها وجود داشته این بود که این پرسش می‌تواند روح پرسش‌گری را در دانش‌آموزان زنده کند .
وی یکی‌از اهداف آموزش و پرورش را نهادینه کردن این فرهنگ ذکر کرد و اضافه کرد: در پرسش ریاست جمهوری به دو آرمان ادب و اخلاق و قدرت تحمل نظرات و افکار دیگران اشاره شده و نشان از اشراف ریاست جمهوری به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دارد .
دریکوند تاکید کرد: باید محیط مدرسه را به محیط تحمل افکار و نظرات مختلف تبدیل کنیم تا این مسئله تمرینی برای عمل در سطح بالاتر و در جامعه باشد. وی گفت: قرآن‌کریم هم به انسان‌ها سفارش می‌کند تا سخنان مختلف را بشنوند و بهترین سخن و کلام را انتخاب کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان به تفکیک‌ناپذیر بودن آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: باید از روش‌های نوین استفاده کنیم تا قدرت تحمل دانش‌آموزان را بالا ببریم و علاوه‌بر این باید دانش را به بینش و بینش را به رفتار تبدیل کنیم و تلاش کنیم تا دانش را در رفتار و عملکرد دانش‌آموزان به عینه مشاهده کنیم.
در ادامه، محسن یوسفوند، معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش لرستان به شرکت 63 هزار و 955 اثر در چهار بخش در سال‌تحصیلی گذشته اشاره کرد و افزود: 37 هزارو 856 اثر در بخش خانواده‌ها به دبیرخانه استانی ارسال شد که نشان از اهمیت موضوع در خانواده‌ها دارد .
عنایت صادقی، رئیس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش لرستان هم به ضرورت پرداختن به اخلاق در جامعه پرداخت و گفت: از دیرباز این موضوع مورد توجه فلاسفه و اندیشمندان بوده است .
وی افزود: پرداختن به مقوله اخلاق، ادب و تحمل افکار دیگران در پرسش مهر ریاست جمهور نشان از ضرورتی است که باید در جامعه به آن پرداخته شود و روح اخلاق و ادب در کالبد جامعه احیاء شود.
صادقی در ادامه به اقدامات اجرایی برای برگزاری این فراخوان اشاره کرد و ادامه داد: آموزش و پرورش از تمام ظرفیت‌ها برای حضور پُرشور دانش‌آموزان استفاده می‌کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: