کد خبر: 3657619
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۶
گروه فعالیت‌های قرآنی: نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز از وجود متولیان متعدد امور قرآنی در «طرح تربیت حافظان قرآنی» ابراز گلایه‌مندی کرد.
حجت‌الاسلام سید محمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات، با حضور در غرفه‌ ایکنا در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، به وضعیت "طرح تربیت حافظان قرآنی" اشاره کرد و گفت: در این خصوص از مسئولان فرهنگی استان گلایه‌مند بوده و این گلایه به معنی آن نیست که چرا در این راستا تلاش نکرده‌اند، بلکه به خاطر موازی‌کاری‌هایی است که در این راستا وجود دارد؛ البته این روند تنها در استان ما نبوده و در مرکز نیز اینگونه است.
گلایه نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی از وجود متولیان متعدد امور قرآنی در «طرح تربیت حافظان قرآنی»
وی با اشاره به متولی‌های متعدد امور قرآنی در کشور، ادامه داد: در خصوص طرح تربیت حافظان قرآنی، سازمان تبلغیات اسلامی اظهار می‌کند که مسئولیت قرآن با این نهاد است، از سویی نیز فرهنگ و ارشاد اسلامی، اوقاف و امور خیریه، شورای فرهنگ توسعه قرآنی کشور زیر نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این راستا مسئولیت دارند و اکنون ما نمی‌دانیم که مسئول نهایی امور قرآنی چه ارگانی است؟ نه تنها در استان ما بلکه در تمامی استان‌ها شرایط همین گونه است.
وی در این خصوص اضافه کرد: باید مسئولان فرهنگی در خصوص متولیان متعدد امور قرآنی، تدبیر کنند تا مشخص شود که مسئولیت اصلی بر عهده‌ چه ارگانی است، مقام معظم رهبری بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآنی تاکید کرده‌اند و فعلا ما نمی‌دانیم که سهم استان ما از این 10 میلیون حافظ قرآنی چقدر است و چه کسی باید برای آن برنامه‌ریزی کند؛ امید است این مشکل حل شود تا بتوانیم قدم‌های مثبتی در این رابطه برداریم.
نماینده ولی فقیه در استان در خصوص راه‌اندازی شبکه تلویزیونی پاسخگویی به شبهات نیز گفت: لازمه‌ی راه‌اندازی شبکه‌ی تلویزیونی پاسخگویی به شبهات در آذربایجان شرقی تأمین اعتبار از سوی مسئولان مربوطه است.  
حجت‌الاسلام آل‌هاشم با اشاره به راه‌انداز‌ی مرکز پاسخگویی به شبهات گروه‌های تکفیری در حوزه‌ی علمیه، اظهار کرد: آرزو دارم در استان، شبکه‌ تلویزیونی برای پاسخگویی به شبهات راه اندازی کنیم؛ البته هزینه‌ی آن بسیار بالا است و برای تحق این امر به کمک مسئولان نیاز داریم.  
وی ادامه داد: روحانیون فاضلی در قم، تهران و تبریز حضور داشته و آماده‌ی پاسخگویی به شبهات هستند.  
وی در خصوص نمایشگاه کتاب، اظهار کرد: سال‌های گذشته از نمایشگاه کتاب تبریز بازدید نکرده بودم، امسال در حد توان تلاش‌هایی انجام شده و بر اساس گزارشات مسئولان، استقبال بسیار خوبی از این نمایشگاه به عمل آمده است.  
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی، در ادامه با انتقاد از وضعیت ظاهری برخی غرفه‌داران، گفت: وضعیت حجاب برخی از غرفه‌داران در شأن این رویداد فرهنگی نیست و مسئولان امر باید به این موضوعات توجه کنند.  
وی با بیان این‌که مردم ساعاتی از شب و روز را برای مطالعه اختصاص دهند، گفت: مردم مطالعه را جدی گرفته و با مطالعه‌ی کتب دینی و مذهبی بر معارف اسلامی خود بی‌افزایند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: