کد خبر: 3670423
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
حجت‌الاسلام ابوترابی:
گروه سیاسی: رئیس اتحادیه جهانی سادات با اشاره به حرکت مذبوحانه ترامپ برای انتقال پایتخت اسرائیل غاصب به بیت‌المقدس تأکید کرد: اگر با هم نباشیم دشمنان امروز بیت‌المقدس و فردا کعبه را هدف قرار خواهند داد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی، رئیس اتحادیه جهانی سادات در کمیسیون انساب نبوی سی‌ویکمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی که به بررسی فعال‌سازی نقش سادات در وحدت جهان اسلام پرداخت، عراق، سوریه و... را نماد وحدت شیعه و سنی دانست و بیان کرد: اگر این کشور‌ها نماد وحدت نبودند کشور‌های اسلامی شرایط بسیار دشواری داشتند.
وی افزود: پیروزی‌های به دست آمده در سوریه، عراق، یمن و... حاصل وحدت است. این پیروزی‌ها نشان داد عزت امت اسلام در گروی وحدت اسلامی است. پیروزی ما بر استکبار و آمریکا دستاورد وحدت علما است. پیروزی کشور لبنان نشانگر وحدت میان شیعه و سنی و مسلمان و مسیحی است.
حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی ایران را نماد وحدت اسلام و جهان دانست و تأکید کرد: باید از سرمایه وحدت پاسداری کنیم. سادات نیز می‌توانند با وحدت خود عزت را در کشور‌های اسلامی حفظ کنند.
این پژوهشگر و محقق در ادامه با اشاره به حرکت مذبوحانه ترامپ برای انتقال پایتخت اسرائیل غاصب به بیت‌المقدس تأکید کرد: اگر با هم نباشیم دشمنان امروز بیت‌المقدس و فردا کعبه را هدف قرار خواهند داد. آن‌ها جز سلطه کامل بر دنیای اسلام راضی نیستند. البته این حرکت ننگین ترامپ در جامعه جهانی تأثیرات عکسی داشت و امروز جامعه جهانی به سمت حمایت از ملت مظلوم فلسطین می‌رود.
وی اضافه کرد: دشمنان اسلام زمانی آرامش پیدا می‌کنند که مزدوران حلقه به گوششان در جهان اسلام قدرت را به دست گرفته و منافع ملت‌های مسلمان را تاراج کنند. آن‌ها نمی‌خواهند دنیای اسلام در دست امت اسلام باشد. باید با وحدت اسلام را در دست مسلمانان نگه داریم و فلسطین را به دست مسلمانان بازگردانیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: