کد خبر: 3675057
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶
گروه جلسات و محافل: کریم رهنما، مدرس قرآن، اکنون همت به تربیت نوجوانان بسته و در کانون آموزش قرآن که زمانی خود در آن شاگردی می‌کرده است، جلسه قرآن برپا کرده است.

چرا علاقه بچه ها به قرآن کم شده است؟+صوت و عکس

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، جلسه قرآن کریم رهنما، مدرس قرآن، روز گذشته در کانون آموزش قرآن تهران واقع در خیابان وحدت اسلامی، روبروی بیمارستان رازی، کوچه زهره با حضور قرآن‌آموزان برگزار شد.

در ابتدای جلسه، کریم رهنما به تدریس مبحث ساکن در حالت‌های مختلف از فصیح‌خوانی پرداخت و مثال‌هایی از این مبحث را پای تخته نوشت. سپس شاگردانش به نوبت، پای تخته آمدند و نفس به نفس با استادشان این مثال ها را تمرین کردند.

در ادامه، شاگردان که بعضا در کنار فصیح‌خوانی، حفظ قرآن را نیز آغاز کرده بودند به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداختند و رهنما، نکات روخوانی و روانخوانی آنها را با زبان خودشان متذکر می‌شد.

چرا علاقه بچه ها به قرآن کم شده است؟+صوت و عکس

در پایان این جلسه نیز، اعضاء، همراه کریم رهنما، آیاتی از سوره مبارکه لقمان را تلاوت کردند.

در انتهای جلسه، خبرنگار ایکنا دقایقی به گفت‌وگو با این معلم قرآن که شاید اولین مصاحبه اش با یک خبرگزاری بود و کمتر در رسانه‌ها دیده شده است، پرداخت.

رهنما با بیان اینکه از سال 1352 محضر استاد مروت در مسجد قنات آباد بزرگ تلمذ کردم گفت: سپس با ورود به کانون، در خدمت استادان مجتبی وزیری، مهندس خالقی و حبیب مهکام شاگردی کردم. بحث قرائت را دنبال نکردم و بیشتر به سمت مفاهیم و تدبر در آیات سوق پیدا کردم.

کریم رهنما ضمن بیان اینکه نقش مدارس و معلمان مدارس در جذب بچه ها به قرآن کریم بسیار زیاد دانست، تصریح کرد: هر هفته در ابتدای جلساتم، یک حدیث گفته می‌شود و بچه ها در دفترشان می‌نویسند. متاسفانه هرچه جلو می‌رویم، علاقه بچه ها به قرآن کم می‌شود و این از خود ما نشات می‌گیرد. ما آنچه می‌گوییم، عمل نمی‌کنیم و خودمان عامل نیستیم.

وی با اشاره به اهمیت عامل بودن به قرآن و نفوذ کلام گفت: به یاد دارم یک شب در سال 59، حضرت امام(ره) اعلام کردند که جبهه ها نیاز به نیرو دارد. ساعت 4 صبح با برادرم به مسجد محل رفتیم تا سریع نام نویسی کنیم. وقتی به مسجد رسیدیم، رفقایمان خندیدند و گفتند دیشب لیست اعزام به جبهه ها پر شد. این نفوذ کلام این مرد الهی را می‌رساند.

چرا علاقه بچه ها به قرآن کم شده است؟+صوت و عکس

در پایان یادآور می‌شود، این مؤسسه که در خیابان وحدت اسلامی تهران واقع شده است، یکی از قدیمی‌ترین مؤسسات قرآنی کشور است که با سابقه طولانی فعالیت خود، پایداری و ماندگاری خود در عرصه آموزش قرآن، بزرگانی همچون حجت‌الاسلام حمید محمدی و حجت‌الاسلام پناهیان را به جامعه قرآنی تحویل داده است.

این موسسه 22 شهید در راه انقلاب اسلامی داده است که یکی از آنها محمد وزیری، برادر مجتبی وزیری، مدیرعامل کانون قرآن است.

در ادامه صوت همخوانی در پایان جلسه و گزارش تصویری ارائه می‌شود.

 

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: