کد خبر: 3679145
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۵
نماینده ولی فقیه در گیلان:
گروه اجتماعی: آیت الله قربانی گفت: یادآوری و معرفی شخصیت‌های نیکوکار، خیرین و کمک‌رسانان در جامعه بسیار ارزشمند و تاثیرگذار است.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان روز گذشته، 13 دی در دیدار رئیس ستاد دیه کشور، با تاکید بر افزایش روحیه کمک‌رسانی به همنوعان از جمله زندانیان غیر عمد، اظهار کرد: در دنیایی زندگی می‌کنیم که عده‌ای برای دنیا تلاش می‌کنند و برای امور آخرت خود تحرکی ندارند.

وی با تاکید بر معرفی چهره‌های خیر و کمک‌رسان در جامعه، افزود: متاسفانه جامعه ما روحیه خدایی، عاقبت گرایی و تعاون را فراموش کرده‌اند، اما یادآوری و معرفی شخصیت‌های نیکوکار، خیرین و کمک‌رسانان در جامعه بسیار ارزشمند و تاثیرگذار است.

نماینده ولی ‌فقیه در گیلان با تاکید بر اینکه همه باید در امر خیر و کمک به همنوع تلاش کنند، متذکر شد: یقینا ما هم به ائمه جمعه و جماعات استان تاکید می‌کنیم تا بر ترویج روحیه وقف و خیررسانی از جمله به ستاد دیه و آزادی زندانیان غیر عمد در خطبه‌ها و منبرهای خود اذعان داشته باشند.

امام‌جمعه رشت با اشاره به روحیه وقف و خیرگونه مردم، تصریح کرد: خطابه روحانیون و ائمه جمعه و همچنین مسئولین امر خیر بسیار تاثیرگذار است، چون عده‌ای از مردم وجود دارند که تنها با یک تلنگر آماده خیررسانی و کمک به همنوعان خود هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تقدیر و تشکر از ستاد دیه کشور مبنی بر اهتمام بر آزادی زندانیان غیر عمد، گفت: ستاد دیه هشیار باشد تا به بهانه این پشتوانه‌ها عده‌ای جسور نشوند تا در مقابل ندامت‌ها، طلاق‌ها و تصادفات بی‌تفاوت باشند.

وی با تاکید بر تسریع در آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و کسانی که طبق قانون مشمول آزادی ستاد دیه هستند، خاطرنشان کرد: گاهی ستاد دیه اعلام می‌کند که باید مبلغی از سوی مردم و خیرین پرداخت شود تا تعدادی از زندانیان آزاد شوند که این فرایند نباید طولانی گردد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: