کد خبر: 3679146
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۹
مدیرعامل ستاد دیه کشور:
گروه اجتماعی: جولایی گفت: همه دستگاه‌ها و رسانه‌ها باید پای ‌کار باشند تا میزان آمار طلاق، تصادفات و سایر بزه‌های اجتماعی کاهش یابد.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، سید اسدالله جولایی، مدیرعامل ستاد دیه کشور روز گذشته، 13 دی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گیلان، با اشاره به قانون اجباری شدن بیمه شخص ثالث در کشور، اظهار کرد: با توجه به اینکه طرح اجرایی شدن بیمه‌ها در انتهای مجلس نهم آماده شد، قرار بود قانون اجباری شدن بیمه شخص ثالث به مجلس دهم بیفتد، اما با هر دلیلی این قانون در دستور کار هیئت ‌رئیسه مجلس قرار گرفت و تصویب شد.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان نیز اشراف بر قانون مصوب مجلس داشت و فورا مورد تائید شورای نگهبان نیز قرار گرفت، افزود: با اجرایی شدن قانون بیمه شخص ثالث تعداد زندانیان کشور از جمله زندانیان تصادفی بسیار کاهش‌ یافته است.

مدیرعامل ستاد دیه کشور با اشاره به اینکه تعدادی از زندانیان در زندان‌ها حضور دارند که نه مشمول بیمه‌ و نه صندوق تامین خسارت‌های بدنی هستند، گفت: طبق قانون بودجه کسانی که مشمول صندوق و بیمه نمی‌شوند، باید آزاد شوند که از سوی ستاد دیه کشور اقدامات ارزشمندی صورت گرفته است.

جولایی، با تاکید بر تسریع در آزادی زندانیان غیر عمد از جمله زندانیان تصادفات خاطرشان کرد: در هر استان ستاد دیه نمایندگان تام‌الاختیار قرار داده تا فرایند آزادی زندانیان طول نکشد.

این مقام مسئول با اشاره به خدمات ارزشمند ستاد دیه کشور در آزادی زندانیان از جمله زندانیان غیر عمد تصادفات بیان کرد: ستاد دیه تاکنون 110 هزار نفر را در کشور آزاد کرده که مورد تفقد رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ستاد دیه برای آزادی بیشتر نیازمند کمک‌های مردمی و خیران است، گفت: توسط ستاد دیه سامانه‌ای طراحی ‌شده که از یک هزار تا میلیاردها تومان می‌توانند خیران برای آزادی زندانیان غیر عمد کمک کنند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور به لزوم فرهنگ‌سازی توسط شورای فرهنگ عمومی شهرستان‌ها و استان‌ها برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و زندانیان تاکید کرد و گفت: یکی از دلایلی که مردم به زندان‌ها می‌روند به خاطر این است که فرهنگ‌سازی و آگاهی کامل از جرائم توسط متولیان فرهنگی صورت نگرفته است.

جولایی با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌ها و رسانه‌ها باید پای ‌کار باشند تا میزان آمار طلاق، تصادفات و سایر بزه‌های اجتماعی کاهش یابد، گفت: همه ظرفیت دستگاه‌های متولی و رسانه‌ها و همچنین طلاب، ائمه جمعه و جماعات باید به کار گرفته شود تا سطح رفاه اجتماعی شهروندان افزایش پیدا کند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور با تاکید بر اینکه باید قانون اصلاح چک در مجلس اصلاح شود، عنوان کرد: از مجموع هر 12 هزار نفر بدهکار در کشور 8 هزار نفر بدهکار چک هستند.

جولایی با تاکید بر اینکه یک کشته هم در تصادفات برای جمهوری اسلامی زشت است، گفت: وظیفه صداوسیما و همچنین همه اعضای شورای فرهنگ عمومی استان هست که تلاش کنند تا آمار زندانیان کاهش پیدا کند و هزینه کمتری هم بر مردم و هم بر دولت تحمیل شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: