کد خبر: 3679163
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۷
مدیرکل بنیاد شهید گیلان:
گروه اجتماعی: پاکاری با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند فرهنگ ایثار و شهادت هستیم، افزود: ایثار و شهادت یک فرهنگ غنی و متعالی دینی و انقلابی است.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، عبدالله پاکاری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان امروز، 14 دی در نشست صمیمی با همسران معظم شهدا که در فرمانداری شهرستان بندرانزلی برگزار شد، با تاکید بر لزوم مشارکت دستگاه های اجرایی در طرح های مربوط به حوزه ایثارگران، اظهار کرد: خوشبختانه استان گیلان جایگاه خوبی از این حیث دارد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در شهرستان ها، اظهار کرد: انزلی از جمله شهرستان های خوب در حوزه ایثارگران است و ما دغدغه نداریم.

مدیرکل بنیاد شهید گیلان، با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند فرهنگ ایثار و شهادت هستیم، افزود: ایثار و شهادت یک فرهنگ غنی و متعالی دینی و انقلابی است که باید آن را به صورت یک گفتمان درآوریم تا درونی شود و از بایدها به باورها برسیم.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه باید خدمتگزاری به جامعه ایثارگری به ویژه خانواده شهدا را یک وظیفه دینی، اخلاقی و ملی بدانیم، گفت: باید نسبت به گفتمان ایثار و شهادت پایبند باشیم.

وی با بیان اینکه جایگاه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در شهرستان ها بسیار با اهمیت و اثرگذار است، متذکر شد: این شورا در برنامه ریزی های حوزه ایثار و شهادت در شهرستان نقش محوری دارد لذا باید به اهمیت این شورا خیلی توجه داشته باشیم و مباحث مختلف حوزه ایثار و شهادت را از طریق آن مورد توجه قرار دهیم.

پاکاری با بیان اینکه قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در برنامه ششم دیده شده است، اظهار کرد: بر خلاف سنوات گذشته که خلاءهای قانونی بسیاری در حوزه ایثارگران داشتیم، اکنون از حیث قانونی ظرفیت های خوبی فراهم شده است.

وی با بیان اینکه در برنامه های حوزه ایثارگران باید از ظرفیت خانواده های شاهد و ایثارگر استفاده کنیم، ادامه داد: بی تردید والدین شهدا و همسران و فرزندان شهدا و ایثارگران بهتر از هر کسی بر مسائل و مشکلاتشان اشراف دارند و در سایه تعامل با یکدیگر می توانیم کمک کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید گیلان از برگزاری جلسات ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت با همه گروه های ایثارگری استان خبر داد و گفت: گروه های مختلف مسائل و مشکلات خاص خودشان را دارند.

پاکاری با اشاره به مقوله واگذاری زمین به ایثارگران، یادآور شد: ایثارگرانی که وام 15 میلیونی مسکن را تسویه حساب کرده اند، می توانند دوباره تقاضای وام کنند. البته اولویت پرداخت تسهیلات با کسانی است که تاکنون وام مسکن نگرفته اند.

وی با بیان اینکه فرزندان شهدا و جانبازان بالای 70 درصد اولویت های اول و دوم استخدام در دستگاه ها هستند، تاکید کرد: دولت در برنامه ششم به این امر مکلف شده است و اگر فرصت شغلی در یک دستگاه ایجاد شود، مطابق قانون در وهله اول باید فرزندان شهدا و سپس فرزندان جانبازان و ایثارگران را معرفی کنیم. البته امکان استخدام سایر گروه های ایثارگری برای دولت مقدور نیست، اما تسهیلات تامین اشتغال ارائه می شود.

مدیرکل بنیاد شهید گیلان از تسویه حساب مطالبات بازنشستگان تا پایان سال خبر داد و عنوان کرد: براساس قانون برنامه ششم، بنیاد شهید موظف به پرداخت صد درصد بازنشستگی است لذا معوقات سال های 92، 93 و 94 با توجه به تامین اعتبار پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به جابجایی شرکت عامل بیمه ایثارگران، یادآور شد: در استان با حساسیت ویژه ای عمل کردیم تا این جابجایی در مسائل مربوط به درمان ایثارگران خلل ایجاد نکند و خوشبختانه تاکنون مشکلی نداشتیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: