کد خبر: 3679343
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
گروه بین‌الملل: تحقیقات در مورد حملات ناشی از اسلام‌هراسی علیه مسلمانان در کشورهای غربی به زودی از سوی یک کمیته پارلمانی ترکیه آغاز می‌شود.

 آغاز تحقیقات در مورد وضعیت اسلام هراسی در کشورهای اروپاییبه گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از روزنامه دیلی صباح؛  کار این کمیته تحقیقاتی از روز 19 دی ماه با بررسی وضعیت کشورهایی که اسلام‌هراسی در آن‌ها شایع‌تر است مانند آلمان، اتریش، فرانسه و بلژیک آغاز خواهد شد.

پس از انجام تحقیقات، گزارش کاملی در این رابطه منتشر خواهد شد. این کمیته از این کشورها بازدید و با مسئولان مربوطه دیدار خواهند کرد و حملات اسلام‌ستیزانه در این کشورها را ریشه‌یابی خواهند کرد.

همچنین مصاحبه‌هایی با قربانیان این حملات انجام خواهد شد و نحوه واکنش آنان و انتظاراتشان بعد از این وقایع بررسی خواهد شد.

این کمیته همچنین با کارشناسان، موسسات عمومی، دانشگاه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی برای تکمیل این گزارش مشورت خواهد کرد.

بیش از 2800 مورد حمله ناشی از اسلام‌هراسی در سال 2016 در کشورهای غربی ثبت شد. در سال 2017، این حملات از 3000 مورد تجاوز کرد.

گزارش‌ها از افزایش حملات علیه مسلمانان و اماکن اسلامی در کشور آلمان از سال 2015 خبر می‌دهد به طوریکه در این مدت 60 مسجد مورد حمله قرار گرفته است.

در بلژیک 60 درصد مردم مسلمانان را به عنوان تهدیدی برای کشورشان تلقی می‌کنند. فرانسه یکی از کشورهایی است که بیشترین میزان اسلام‌هراسی را دارند.

در هلند، گروه‌های اسلام‌ستیز مساجد و اماکن اسلامی را هدف قرار می‌دهند و در انگلیس به ویژه لندن، مسلمانان به ویژه زنان مسلمان هدف حملات اسلام‌ستیزانه هستند/.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: