کد خبر: 3679662
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۴
گروه سياست و اقتصاد: رئيس شوراي اسلامي تهران گفت: آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني حدود هفت بار به زندان افتاد اما دست از سخنراني بر نمي‌داشت و تفسير قرآن را در هيأت‌هاي مذهبي انجام مي‌داد.

به گزارش خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايکنا) از کرمان، محسن هاشمي‌رفسنجاني، رئيس شوراي اسلامي تهران دیروز شنبه، 16 دی در مراسم گراميداشت نخستين سالگرد ارتحال آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني گفت: يک سال از فقدان آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني مي‌گذرد و ما خانواده ايشان مديون بزرگواري مردم، رهبري، علما، فضلا، استادان دانشگاه و دلسوزاني هستيم که در مراسم ايشان شرکت کردند و يا براي ايشان مطالب نوشتند.
وي افزود: اينکه آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني شناسنامه انقلاب هستند مورد وثوق همه است و وي در روستاي بهرمان به‌دنيا آمد و از پنج سالگي به مکتب رفت و با حضور در قم زندگي سياسي، اجتماعي و فرهنگي خود را آغاز کرد.
هاشمي‌رفسنجاني بيان کرد: آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني اين جور فکر مي‌کرد که بهترين راه براي معرفي اسلام ساختن ايراني آباد، آزاد و معتدل است و مي‌گفت، همه چيز را براي اين منظور در اختيار داريم.
وي اظهارکرد: آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني حدود هفت بار به زندان افتاد اما دست از سخنراني بر نمي‌داشت و تفسير قرآن را در هيأت‌هاي مذهبي انجام مي‌داد.
رئيس شوراي اسلامي تهران با اشاره به خاطراتي از دوران حبس آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني در دوران طاغوت گفت: ياد مادرم را گرامي مي دارم و تشکر ويژه از ايشان دارم که از ما پنج فرزند بدون حضور پدر نگهداري مي‌کرد.
وي ادامه داد: بيش از 400 واحد دانشگاه آزاد اسلامي با 11 ميليون مترمربع مساحت در کشور داريم و اين دانشگاه يکي از اثرات ماندگار آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني است و ايشان وقت زيادي براي شکل‌گيري دانشگاه صرف مي‌کرد.
رئيس شوراي اسلامي تهران تأکيد کرد: آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني دنبال ايران آباد، آزاد و معتدل بود و فکر مي‌کرد اين ايران مي‌تواند فرهنگ شيعي را بين مسلمانان جا بيندازد و موجب اتحاد مسلمانان شود و مشکل فلسطين را رفع کنيم و اين راه بايد در مسير همه فرهيختگان، دانشگاهيان و دوستان وي قرار گيرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: