کد خبر: 3679664
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۷
دعايي:
گروه سیاست و اقتصاد: مديرمسئول روزنامه اطلاعات گفت: آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني زماني که بازداشت مي‌شد و در دوراني که در زندان قرار مي‌گرفت به تحليل و تفسير عميق قرآن مي‌پرداخت.

به گزارش خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايکنا) از کرمان، حجت‌الاسلام سيد محمود دعايي، مديرمسئول روزنامه اطلاعات دیروز شنبه، 16 دی در مراسم گراميداشت نخستين سالگرد ارتحال آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني گفت: آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني در تقويت بنيان مورد تأکيد امام خميني(ره) کوشيد و رهبري آيت‌الله خامنه‌اي را تثبيت کرد و از ايشان اطاعت و پيروي کرد و اجازه نداد در محضرش کلمه‌اي بر عليه آيت‌الله خامنه‌اي ايراد شود.
وي با بيان اينکه آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني معتقد بود اسلام نياز به مروجان و روحانيت آگاه دارد، افزود: آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني زماني که بازداشت مي‌شد و در دوراني که در زندان قرار مي‌گرفت به تحليل و تفسير عميق قرآن مي‌پرداخت.
وي ادامه داد: امام خميني(ره) در لحظات آخر حيات خود نسبت به نهضت و دستاوردها و مسئله اداره نظام اسلامي بعد از خودشان حساس بودند و در موقعيت حساسي دست آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني و آيت‌الله خامنه‌اي را گرفتند و در دست هم گذاشتند و تأکيد کردند از هم جدا نشويد و آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني به اين توصيه امام تا آخرين لحظه حيات خود کوتاهي نکرد.
حجت‌الاسلام سالارکيا، استاد دانشگاه کرمان نيز گفت: انگيزه‌ها طي زمان بر اثر خستگي طبيعي و برخورد با کاستي‌ها و برخوردارهاي غلط و يا نامطلوب افت مي‌کند و ضعف اراده پيش مي‌آيد و عمل به فرجام نمي‌رسد و آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني به اين باور رسيده بود که نبايد مغرور فوران‌هاي عاطفي و موسم‌هاي مقطعي احساسات شد.
وي افزود: آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني در انديشه خود اين باور را پذيرفت که در راه خدا و در کنار سختي‌هاي طولاني افرادي پا برجا مي‌مانند که با اين محاسبه و ارزيابي راه افتاده‌اند نه آنها که به خاطر شيريني راه، قدم به راه گذاشته‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: