کد خبر: 3680009
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۰۶:۴۲
عليدادي‌سليماني:
گروه فرهنگي: امام جمعه کرمان گفت: استان کرمان در دوران مختلف تاريخي از استان‌هاي تأثيرگذار در حوزه‌هاي تاريخي، فرهنگي و سياسي کشور بوده که بسيار موجب افتخار است.

به گزارش خبرگزاري بين المللي قرآن(ايکنا) از کرمان، حجت‌الاسلام حسن عليدادي‌سليماني، امام جمعه کرمان دیروز یکشنبه، 17 دی در ديدار مدير و کارشناسان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کرمانگفت: اين سه حوزه که در قالب يک مجموعه تعريف شده از حوزه‌هاي تأثير گذار در کشور بشمار مي‌روند و هرکدام مکمل يکديگر محسوب مي‌شوند.
وي افزود: در حوزه ميراث فرهنگي بايد در ثبت، حفظ و احياي بناهاي تاريخي که نشان از هويت، مليت و شناسنامه کشور محسوب مي‌شوند، تلاش کنيم.
حجت‌الاسلام عليدادي‌سليماني به کتاب گيتاشناسي اشاره کرد و گفت: در اين کتاب نام پنج کشور که داراي قدمتي ارزشمند هستند آورده شده که نام کشور ايران جزو اين کشورها است.
وي افزود: استان کرمان در دوران مختلف تاريخي از استان‌هاي تأثيرگذار در حوزه‌هاي تاريخي، فرهنگي و سياسي کشور بوده که بسيار موجب افتخار است.
امام جمعه کرمان اظهارکرد: در تاريخ استان کرمان هم روزهاي شيرين و هم روزهاي تلخ وجود داشته است که تعدادي از آنها مکتوب شده و برخي ديگر نيز در موزه‌اي توسط سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در معرض ديد علاقمندان قرار گرفته است.
وي به حوزه گردشگري که سبب توليد ثروت در دنياي امروز شده است، اشاره کرد و گفت: در دنياي امروز گردشگري يکي از پايه‌هاي مهم اقتصاد کشورها به شمار مي‌رود بطوريکه تعدادي از کشورها با نبود و يا افت تعداد گردشگر دچار مرگ اقتصادي مي‌شوند.
حجت‌الاسلام عليدادي‌سليماني از حوزه صنايع دستي به عنوان مکمل گردشگري ياد کرد و افزود: يکي از دلايل مهم حضور يک گردشگر در کشورها از جمله ايران آشنايي آنها با آداب و رسوم مردم اين کشور است که بوسيله صنايع دستي و هنرهاي سنتي اين آشنايي اتفاق مي‌افتد.
وي با بيان اينکه صنايع دستي هنري است که خداوند در وجود انسان‌ها نهاده که با خلاقيت و توانمندي در معرض ديد قرار مي گيرد، تصريح کرد: امروزه صنايع دستي به ارزانترين و ساده‌ترين محور براي اشتغالزايي تبديل شده است.
حجت‌الاسلام عليدادي سليماني به حضور مؤثر دکتر مونسان به عنوان رئيس سازمان ميراث فرهنگي کشور اشاره کرد و افزود: ايشان در دوران‌هاي مختلف کاري از مديران عملياتي بوده‌اند و سهم زيادي در توفيقات و سير صعودي حوزه کاري خود داشته‌اند.
امام جمعه کرمان تأکيد کرد: حضور دکتر مونسان در سازمان ميراث فرهنگي کشور مي‌تواند بسيار مفيد و مؤثر باشد و بايد از اين فرصت جهت احياي بناهاي تاريخي و توسعه صنعت گردشگري استان کرمان بهره برد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: