کد خبر: 3680665
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۵
گروه اجتماعی: استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت توجه به نتایج فعالیت‌های دانش‌بنیان در استان اظهار کرد: انتظار می‌رود شرکت‌های دانش‌بنیان متولیان کسب‌وکارهای جدید در سطح استان باشند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، مجید خدابخش، استاندار آذربایجان‌شرقی، امروز در نشست بررسی اثربخشی پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی، اظهار کرد: این نشست به‌منظور بررسی نتایج محسوس و عینی پنجمین نمایشگاه ربع رشیدی برگزار شده تا بعد از بررسی‌های دقیق تصمیم گرفته شود که آیا نیاز به ادامه این روند در استان وجود دارد یا خیر.  
وی خاطرنشان کرد: امروز در سطح استان با مشکل سنتی بودن دستگاه‌ها و فرایندهای تولید در مجموعه‌های بزرگ صنعتی و تولیدی روبرو هستیم که برای حل این مشکل باید شرکت‌های دانش‌بنیان پای‌ کار آمده و به‌روزرسانی این واحدها را بر عهده بگیرند.
خدابخش متذکر شد: با چهارچوب‌های ذهنی موج دوم نمی‌توان به مشکلات موج سوم فایق آمد، از این‌رو مالکان شرکت‌های بزرگ تولیدی و صنعتی در سطح استان باید بپذیرند که مدیریت یک واحد تولیدی با مالکیت آن متفاوت است و باید کار را به متخصصان و جوانان بسپارند.  
وی با اشاره به نیازهای فناورانه استان یادآور شد: امروز در استان در حوزه حسابداری، مالی و هوشمندسازی سیستم‌های فروش نیازمند ورود جدی فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان هستیم و امیدواریم فعالان این عرصه این مهم را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.
استاندار آذربایجان‌شرقی، شناخت بازار و وضعیت حاکم بر آن را توسط شرکت‌های دانش بنیان ضروری دانست و گفت: با خوشفکری مدیر یک واحد تولیدی در منطقه آزاد ارس کفش‌هایی با برند «دنیلی» در این مجموعه تولید می‌شود و نکته قابل توجه اینکه مواد استفاده‌ شده در این کفش‌ها از جمله چرم آن از تبریز بوده و دارای ارزش‌افزوده بالایی است؛ این موارد نشان می‌دهد که اگر جوانان ایرانی بخواهند حتی می‌توانند استانداردهای مورد تایید برندهای مطرح را نیز به دست بیاورند و از این مسیر وارد فعالیت‌های جدید شوند.
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: