کد خبر: 3680712
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۵:۵۳
سالاري:
گروه اجتماعي: دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان کرمان از دستگيري هشت نفر از مديران کانال‌هاي تلگرامي در استان خبر داد و گفت: ردپاي سرويس‌هاي جاسوسي استکبار در حوادث اخير آشکار و روشن است.

به گزارش خبرگزاري بين المللي قرآن(ايکنا) از کرمان، دادخدا سالاري، دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان کرمان دیروز سه‌شنبه، 19 دی در جلسه شوراي معاونان دادگستري استان که با حضور قضات دادسراي کرمان برگزار شد، گفت: در حال حاضر 27 نفر از عوامل اصلي و محوري اغتشاشات اخير در بازداشت به سر مي‌برند.
وي افزود: تحقيقات فني و تکميلي به صورت فوق‌العاده از متهمان براي ريشه‌يابي موضوع ادامه دارد و با عوامل اصلي حوادث اخير با قاطعيت و بدون اغماض برخورد مي‌شود.
سالاري با اشاره به اينکه در حوادث اخير فضاي مجازي مهمترين بستر آشوب‌هاي به وجود آمده محسوب مي‌شود، اعلام کرد: طي اقدامات فني و رصد انجام گرفته توسط نيروهاي اطلاعاتي، امنيتي و انتظامي، هشت نفر از مديران کانال‌هاي شبکه‌هاي اجتماعي که دعوت به شورش مي‌کردند در همان ساعات اوليه در چند شهرستان استان دستگير شده‌اند.
سالاري تصريح کرد: دستگير شدگان عمدتا با نام مستعار اقدام به ايجاد کانال با قصد و نيت ايجاد آشوب مي‌کردند و تمام فعاليت‌هاي غيرقانوني آنها در جهت ناامن‌سازي جامعه در بستر کانال تلگرام انجام شده است.
وي گفت: در حوادث اخير بلافاصله بعد از برخورد با يک کانال تلگرامي در کمتر از چند دقيقه کانال ديگري به عنوان جايگزين شروع به فعاليت و دعوت به تجمع مي‌کرد که بيانگر اين مطلب است که معاندان به نظام به طور هدفمند و از قبل در اين زمينه برنامه‌ريزي و طراحي لازم را انجام داده بودند.
دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان کرمان عنوان کرد: با توجه به هجمه گسترده استکبار جهاني به سرکردگي آمريکا و وابستگانش به ويژه برخي سران فريب خورده و مرتجع عرب در حوادث اخير به کليات نظام جمهوري اسلامي و ارزش‌هاي مقدس اسلامي و حتي تماميت ارضي کشور، ردپاي سرويس‌هاي جاسوسي استکبار در حوادث اخير آشکار و روشن است.
وي با اشاره به اينکه معاونت رصد فضاي مجازي دادسراي کرمان به صورت 24 ساعته فضاي مجازي را رصد مي‌کند، گفت: دادستاني به صورت ويژه رسيدگي به پرونده‌هاي حوادث اخير را در دستور کار قرار داده است و تحقيقات فني از متهمين همچنان ادامه دارد.
سالاري اعلام کرد: در مجموع در حوادث و اغتشاشات اخير چند نفر از عوامل اصلي و محوري اين اغتشاشات که از طريق فضاي مجازي دعوت به شورش و آشوب مي‌کردند با اقدامات به موقع و ضربتي ماموران اداره کل اطلاعات، فرماندهي انتظامي و سپاه پاسداران و هماهنگي و دستورات قضائي صادره معاونت فضاي مجازي دادسراي عمومي و انقلاب کرمان در همان ساعات اوليه اغتشاشات در شهرستان‌هاي مختلف استان شناسايي و دستگير شدند.
دادستان کرمان ادامه داد: با دستگيري اين افراد در همان ساعات اوليه جلوي ناامني‌ها گرفته شد و از تعرض به اموال عمومي جلوگيري بعمل آمد.
وي با اشاره به اينکه بين افراد فريب‌خورده‌اي که در خيابان‌ها دستگير شده‌اند و عوامل اصلي فتنه اخير تفکيک قائل هستيم، اظهارکرد: حساب افراد فريب خورده‌اي که تحت تأثير عوامل اصلي که به نوعي به خارج از کشور و بيگانگان مرتبط بوده جدا است و با عوامل اصلي برخورد قانوني مقتضي و متناسب با نوع عمل آنان صورت مي‌پذيرد.
سالاري در رابطه با متهمان دستگير شده در صحنه جرم تأکيد کرد: در همان ساعات اوليه با تفکيک عوامل اصلي از فريب خوردگان نسبت به آنان در همان ساعات اوليه تعيين و تکليف به عمل آمد.
منبع: روابط عمومي دادگستري استان کرمان

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: