کد خبر: 3680859
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
فرمانده لشکر عملیاتی سپاه قدس گیلان:
گروه اجتماعی: سردار حق بین با تاکید بر لزوم تبیین جایگاه رزمندگان استان گیلان در دوران دفاع مقدس برای عموم، یادآور شد: عملیات کربلای 5 یکی از عملیات‌هایی بود که گیلان بیشترین شهید را تقدیم انقلاب کرد.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، سردار محمدعلی حق‌بین، فرمانده لشکر عملیاتی 16 سپاه قدس استان گیلان روز گذشته، 19 دی در آیین رونمایی از مستند «خاکیان خط‌شکن 2» که به مناسبت سالروز عملیات کربلای 5 در سالن شهید یوسفی سپاه قدس گیلان برگزار شد، اظهار کرد: دفاع مقدس گنجینه‌ای مقدس است که باید مطالب آن گردآوری و به نسل جوان منتقل شود.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در تمام دوران‌ها دارای برجستگی‌های خاص بوده است، تصریح کرد: ایران اسلامی به برکت انقلاب در طی مسیر خود دارای پیشرفت‌های زیادی است.

فرمانده لشکر عملیاتی 16 سپاه قدس گیلان، با اشاره به عملیات کربلای 5، گفت: این عملیات از بزرگترین عملیا‌ت‌های دوران دفاع مقدس بود که در بامداد 19 دی سال 65 با رمز مقدس «یا زهرا(س)» در منطقه شلمچه و شرق بصره آغاز شد و رزمندگان گیلانی نقش به ‌سزایی در آن داشتند.

سردار حق‌بین با تاکید بر لزوم تبیین جایگاه رزمندگان استان گیلان در دوران دفاع مقدس برای عموم، یادآور شد: عملیات کربلای 5 یکی از عملیات‌هایی بود که گیلان بیشترین شهید را تقدیم انقلاب کرد.

وی کار جهادی و تکلیف مداری را رمز برون رفت از مشکلات دانست و افزود: برخوداری از روحیه جهادی موجب موفقیت در کارها و خروج از بحران‌ها و مشکلات است.

فرمانده لشکر عملیاتی 16 سپاه قدس گیلان با بیان اینکه شهدای ما در دوران دفاع مقدس افتخارات زیادی آفریدند، خاطرنشان کرد: شهدا امنیت کشور را پایدار و بنای انقلاب اسلامی را بر روی پایه‌های درست و استوار طراحی کردند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: