کد خبر: 3681195
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
گروه فرهنگی: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از تخصیص ٢٨٠ میلیارد ریال اعتبار برای فعالسازی و تکمیل پروژه‌ تالارهای مرکزی تبریز در جریان سفر اخیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی اداره کل ارشا اسلامی استان، محمد محمدپور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، روز پنجشنبه 21 دیماه از تخصیص ٢٨٠ میلیارد ریال اعتبار برای فعالسازی و تکمیل پروژه‌ تالارهای مرکزی تبریز در جریان سفر اخیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این استان خبر داد.

وی، گفت: موضوع و محورهای همکاری این تفاهم نامه شامل تکمیل و تجهیز طرح‌های نیمه تمام، تملک دارایی‌های سرمایه‌ای فرهنگی و هنری آذربایجان‌شرقی و توسعه فعالیت‌های دینی، فرهنگی و هنری در حوزه های مختلف است که طی آن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متعهد به تکمیل و تجهیز تالار مرکزی تبریز با اعتبار ٢٨٠ میلیارد ریال شده است.

وی افزود:‌ این اعتبار در طول سه سال آینده به این پروژه اختصاص خواهد یافت.

محمدپور گفت: طرح احداث پروژه تالار شهر تبریز در سال ١٣٨٧ آغاز شده و قرار است این پروژه در زمینی به مساحت ١٤٢٠٠ مترمربع با زیربنای ١٦٠٠٠ مترمربع احداث شود.

وی افزود: جمع کل هزینه اختصاص یافته به این پروژه تا پایان سال ٩٠ معادل ٤٤٧٢٠ میلیون ریال و پیشرفت فیزیکی آن نیز ١٥ درصد بوده است.

محمدپور گفت: این پروژه در سه طبقه در سه تالار مجزا و متصل شامل تالار موسیقی با ٩٠٠ نفر ظرفیت و تالار نمایش با ٧٠٠ نفر ظرفیت و ساختمان اداری در شهرک باغمیشه جنب لاله پارک تبریز احداث می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: