کد خبر: 3681208
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵
کانون خبرنگاران نبأ: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان معتقد است باید ابعاد زندگی حضرت زهرا(س) توسط هیئت های مذهبی و تمام نهاد های فرهنگی تشریح و تبیین شود. موضوعی که متاسفانه بر آن توجه نمی شود.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، حجت‌الاسلام مسعود صفی یاری مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان در هشتادمین جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های دینی با اشاره به جایگاه و منزلت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: زندگی کوتاه اما پر نور حضرت زهرای اطهر در تمام ابعاد شخصی، عبادی، اجتماعی، سیاسی و خانوادگی مملو از حکمت و معرفت است. سزاوار است تا این ابعاد توسط هیئت های مذهبی و تمام نهاد های فرهنگی تشریح و تبیین شود. موضوعی که متاسفانه بر آن توجه نمی شود.
وی تقارن دهه فجر و فاطمیه اول را فرصتی بی نظیر عنوان کرد و افزود: اگر به مطالعه در موضوع ریشه های پیدایش انقلاب اسلامی داشته باشیم به راحتی به این حقیقت پی خواهیم برد که رمز پیروزی و دوام انقلاب اسلامی، توجه به معارف والای اسلامی و اهل بیت (ع) است. اکنون نیز حرکت انقلاب به سمت آرمان ها تنها با عمل به سبک زندگی فردی و اجتماعی اهل بیت میسر خواهد بود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان ادامه داد: دو بعد از زندگی این بانو بسیار قابل تامل است اول آنکه ایشان در زندگی شخصی همسری نمونه برای شوهر و مادری بینظیر برای فرزندان خود بودند. دوم آنکه حضرت فاطمه زهرا(س) به واقع تجسمی تمام نما از ولایت مداری است.ایشان در سخت ترین شرایط حتی زمانی که یاران از یاری امام علی (ع) سرباز زدند به قیمت از دست دادن جان شریفیشان پیش امام خالی نکرده و به حمایت از ایشان برخواستند
حجت‌الاسلام صفی یاری با بیان اینکه دهه فجر امسال رنگ و بوی فاطمی به خود خواهد گرفت اظهار داشت: انتظار میرود شهرداری هم فضای شهری در دهه فجر را متاثر از ایام فاطمیه کند.
وی بیان داشت: اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان به یاری هیئت های مذهبی، کانون ها و مبلغین رسالت ذاتی خود که تبلیغ الاسلام و تبیین آرمان های انقلاب اسلامی را برعهده خواهد داشت. در ادامه هر یک از اعضا به بیان دیدگاه و نظرات خود در خصوص برنامه های دهه فجر پرداختند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: