کد خبر: 3681451
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱
گروه فعالیت‌های قرآنی: مدیر آموزش و پرورش بانه، از شرکت 12 هزار و 700 نفر از دانش آموزان شهرستان در مرحله آموزشگاهی مسابقات قرآن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، رضا خضری، مدیر آموزش و پرورش بانه امروز، 23 دی ماه در دومین نشست ستاد شهرستانی همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش بانه نیز در سخنانی ضمن ارایه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در آموزش و پرورش جهت ترویج اخلاق اسلامی قرآنی میان دانش آموزان مدارس پرداخت.
وی از شرکت 12 هزار و 700 نفر از دانش‌آموزان شهرستان در مرحله آموزشگاهی مسابقات قرآن خبر داد و افزود: از میان این تعداد دانش‌آموز، یک هزارو 300 نفر به مرحله شهرستانی راه یافته‌اند که این مرحله نیز در ایام الله دهه مبارک فجر برگزار خواهد شد.
خضری با اشاره به اینکه برندگان شهرستان نیز جهت شرکت در مراحل استانی و کشوری معرفی خواهند شد، بیان کرد: تلاش ما در آموزش و پرورش، تربیت صحیح دانش‌آموزان است که اگر به صورت صحیح انجام شود، بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.
مدیر آموزش و پرورش بانه در پایان اظهار امیدواری کرد: با همکاری متخصصان امر، تمام تلاش خود را در جهت توأم ساختن علم و دین در مدارس به کار خواهیم گرفت.
ماموستا عبدالله حیدری، امام جمعه شهرستان با اشاره به اهمیت نقش آموزش و پرورش در تربیت دینی دانش‌آموزان اظهار کرد: آموزش و پرورش مسئولیت خطیری در تربیت دانش‌آموزان دارد.
وی افزود: معلمان در مدارس باید دغدغه تربیتی داشته و این دغدغه‌ها را در تربیت درست دانش‌آموز و تربیتی که بر اساس دین و آموزه‌های دینی باشد به کار ببندند تا بتوانیم نسلی دین‌مدار تربیت کنیم.
حیدری یادآور شد: امامان جماعت و ماموستایان باید همکاری لازم را با آموزش و پرورش داشته باشند و هدف مشترک همه ی ما باید نهادینه کردن اخلاق اسلامی در درون همه ی افراد جامعه خصوصا نوجوانان و جوانان باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: