کد خبر: 3681547
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
گروه فعالیت‌های قرآنی: مهدی قره شیخ‌لو همراه با مدیركل تبلیغات اسلامی فارس از مراكز حفظ تخصصی، حوزه علمیه قرآن‌محور و مركز مدیریت مؤسسه بیت‌الاحزان بازدید كرد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا) از فارس، به نقل از روابط عمومی مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س)، مهدی قره شیخ‌لو، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم و دبیر هیئت رسیدگی به امور مؤسسات قرآنی از مراکز حفظ تخصصی، حوزه علمیه قرآن محور و مرکز مدیریت بیت الاحزان بازدید کرد.
وی ابتدا از مرکز حفظ تخصصی امام حسن مجتبی(ع) روستای لای خرمی (از توابع استهبان) بازدید کرد و در جریان روند فعالیت این مدرسه قرار گرفت.
همچنین رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در معیت حجت‌الاسلام مهرابی، مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی استان فارس در محفل انس با قرآن کریم با حضور حافظان قرآن کریم مراکز حفظ امام حسن(ع) لای خرمی، اباعبدالله الحسین(ع) محمدآباد در استهبان، امیرالمومنین (ع) صحرارود فسا و مدرسه علمیه قرآن محور امام صادق(ع) نیز حاضر شد و دقایقی به سخنرانی پرداخت.
وی با اشاره به آیاتی از قرآن كریم، اولین مرحله ارتباط آحاد جامعه اسلامی با قرآن را قرائت روزانه قرآن برشمرد و همچنین دومین مرحله را تلاوت قرآن کریم به معنی قرائت همراه با تدبر و فهم آیات ذکر کرد و سومین مرحله را عمل به آیات قرآن کریم دانست.
دبیر هیئت رسیدگی به امور موسسات قرآنی ریشه بسیاری از مشکلات کنونی جامعه را دوری از عمل قرآنی دانست و بر لزوم تعامل و رفتار قرآنی حافظان و فعالان قرآنی در سطح جامعه تأکید کرد.
قره‌شیخ لو همچنین در توصیه‌ای به حافظان و مدیران مراکز شبانه روزی، توجه بیشتر به صوت و لحن، تجوید و وقف و ابتدا در کنار حفظ قرآن کریم را در این مراکز خواستار شد.
رئیس سازمان دارالقرآن کریم در ادامه در بازدید از حسینیه صاحب‌الزمان(عج) روستای محمدآباد (قرآن آباد ایران) که در آن هر ساله بین ۲۵ تا ۳۵ حافظ کل تربیت می‌شود آن را الگویی مناسب به منظور رفع مشکلات مکانی موسسات قرآنی عنوان کرد و گفت: در برخی نقاط کشور حسینیه‌های بسیار بزرگ و باشکوه و امکانات عالی دیده‌ام که فقط در ایام محرم کاربرد دارد و متأسفانه در سایر روزهای سال خالی و بدون استفاده هستند.
نشست صمیمانه با مدیران و مسئولان بیت‌الاحزان در استان فارس و سخنرانی در جمع آن‌ها برنامه دیگر این استاد و قاری بین‌المللی قرآن کریم بود.
در این نشست که با حضور مسئولان و مدیران شعب بیت‌الاحزان در استان فارس در سالن شهید الهی مرکز مدیریت بیت‌الاحزان برگزار شد، تعدادی از مسئولان شعب به ارائه گزارش فعالیت و مشکلات شعبه تحت مدیریت خود پرداختند.
قره شیخ‌لو در این نشست با اذعان به وجود کمبودهای بی شمار در امور قرآنی کشور و عدم تخصیص بودجه کافی جهت فعالیت‌های قرآنی، در محدوده توان اجرایی سازمان دارالقرآن قول مساعدت داد.
وی اما با اشاره به میزان کم بودجه‌های دولتی جهت فعالیت‌های قرآنی، ترویج فرهنگ وقف‌های قرآنی و استفاده از ظرفیت‌های مکانی مدارس، مراکز مذهبی و بقاع متبرکه کشور را از راهکارهای برطرف شدن بخشی از مشکلات مؤسسات قرآنی عنوان کرد.
یادآور می‌شود، بازدید از حوزه علمیه قرآن محور امام صادق (ع) در روستای محمد آباد، کارگاه تولید پوشاک آرامش تحت نظر مؤسسه بیت‌الاحزان و باغ موقوفه فدک، از دیگر برنامه‌های این سفر نیم روزه بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: