کد خبر: 3681560
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۷
گروه اجتماعی: مدیرکل سازمان بهزیستی استان همدان عنوان کرد: این سازمان در نظر دارد تعداد سرانه افرادی که زیر پوشش طرح غذای گرم هستند را به 440 نفر با سرانه 40 هزار تومان برساند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از همدان به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان حمیدرضا الوند، مدیرکل سازمان بهزیستی استان همدان گفت: 307 مهدکودک تحت نظر این سازمان است که از این تعداد 167 مهدکودک شهری و 130 مهدکودک روستایی است.
وی با بیان اینکه 12 هزار و 191 کودک در مهدهای کودک شهری و روستایی در حال آموزش هستند، افزود: از این میزان 9 هزار و 18 کودک در مهدکودک‌های شهری و سه هزار و 115 کودک نیز در مهدکودک‌های روستایی هستند.
وی با اشاره به توزیع غذای گرم در مهدهای کودک زیر پوشش بهزیستی استان، اضافه کرد: 430 نفر زیر پوشش طرح غذای گرم با سرانه هر نفر 20 هزار تومان هستند.
مدیرکل سازمان بهزیستی استان ابراز کرد: این سازمان در نظر دارد تعداد سرانه افرادی که زیر پوشش طرح غذای گرم هستند را به 440 نفر با سرانه 40 هزار تومان برساند.
الوند با بیان اینکه هشت مهدکودک در حاشیه شهر با تسهیلات هشت میلیون تومانی مورد حمایت سازمان قرار می‌گیرند، یادآور شد: همچنین دو واحد مهدکودک روستایی با همین مبلغ جزو اقدامات بهزیستی استان همدان در حمایت از مهدکودک‌ها است.
وی گفت: همچنین برای 20 مهد روستایی نیز 2 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض برای خرید تجهیزات و وسایل مورد نیاز در نظر گرفته شده است.
وی در خصوص هدف اجرایی شدن این برنامه در سطح مهدکودک‌ها، عنوان کرد: هدف این است که با توزیع یک وعده غذای گرم در حاشیه شهر‌ها و روستاها وضعیت تغذیه کودکان بهبود یابد.
الوند بیان کرد در مهدهای کودک زیر نظر این سازمان محورهای اساسی رشد شامل رشد تربیتی و جسمانی، ادراکی و عاطفی، رشد اخلاقی و معنوی، رشد اجتماعی و رشد زیبایی شناختی پیگیری می‌شوند تا زمینه بستر سازی شخصیت فردی و اجتماعی کودک فراهم شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: