کد خبر: 3681647
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۳
گروه معارف: عضو شورای حوزه علمیه قزوین گفت: براساس روایات دینی یکی از راه‌های رونق اقتصادی رسیدگی به فقرا و محرومان جامعه است؛ که اگر آن‌هادر پرداخت زکات مستحبی اهتمام داشته باشند و از کار محرومان جامعه گره‌گشایی کنند، خداوند نیز گره از مشکلات اقتصادی آنها بازخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) از قزوين،‌ به نقل از روابط عمومی حوزه علميه قزوين، حجت‌الاسلام محمد محبی در جلسه آموزشی زکات که امروز 23 دی در سالن اجتماعات اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد، به اهمیت زکات و ترویج آن در جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: با توجه به ارزش‎گذاری زکات در دین اسلام، ضروری است تا همه تلاش‌ها در راستای تقویت این فریضه مهم معطوف شود.
وی ادامه داد: پرداخت زکات نمود عینی دستورات اجتماعی دین مبین اسلام به شمار می‌رود و برای اینکه بتوانیم فرهنگ پرداخت زکات در جامعه امروزی رشد و ترویج دهیم باید افراد را با فلسفه وجودی و تاثیرات این فریضه الهی بر توسعه فعالیت‌های اقتصادی جامعه آشنا کنیم.
حجت‌الاسلام محبی افزود: پرداخت زکات آثار ارزشمندی در زندگی مسلمانان دارد و اگر به درستی پرداخت شود، اکثر نیازهای مردم در همان منطقه به مراکز علمی و فرهنگی، تبلیغی و دینی، ارشادی و هدایتی مرتفع می‌شود.
عضو شورای حوزه علمیه قزوین تصریح کرد: باید توجه داشت که پرداخت زکات موجب پاکی جامعه از گناهان می‌شود و از سوی دیگر عدم پرداخت آن بداخلاقی‌ها و ناهنجاری‌های متعددی را در جامعه به وجود می‌آورد، چراکه پرداخت زکات موجب خشکاندن ریشه فقر در جامعه است.
استاد حوزه علمیه قزوین خاطرنشان کرد: براساس روایات دینی یکی از راه‌های رونق اقتصادی کسب ‌و کار صاحبان صنایع، رسیدگی به فقرا و محرومان جامعه است که اگر آنان در پرداخت زکات مستحبی اهتمام داشته باشند و از کار محرومان جامعه گره‌گشایی کنند، خداوند نیز گره از مشکلات اقتصادی آنها بازخواهد کرد.
وی اظهار کرد: نقش اطلاع‌رسانی خدمات انجام شده از محل پرداخت زکات به مردم راهکار خوب و مؤثری برای گسترش فرهنگ زکات است و همچنین اعتماد عمومی را نیز به دنبال خواهد داشت.
حجت‌الاسلام محبی با اشاره به آیات قرآن در زمینه پرداخت زکات و بیان نتایج پرداخت زکات در جامعه، افزود: پرداختن زکات موجب افزایش مال می‌شود و باید این موضوع به عنوان یک باور در بین مردم ترویج یابد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: