کد خبر: 3681765
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
گروه فرهنگی: ستاد اکران هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار در شهرستان خمینی‌شهر با حضور مدیران کانون‌های فرهنگی مساجد، فرماندهان پایگاه‌های بسیج و اقشار مختلف مردم آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اصفهان، سلمان هاشمیان، کارشناس فضای رسانه در این مراسم، اظهار کرد: آیت‌الله جوادی‌آملی سخنان گوهرباری دارند، یکی از سخنان ایشان این است که مسجد مکان عبادت می‌باشد، جایگاه نمایش فیلم نیست، پس چرا اکنون داخل مسجد چنین اتفاقی رخ داده است؟
وی افزود: در واقع منظور ایشان این است که  اگر قرار بود پیامبری مبعوث شود و آن پیامبر با کتاب و معجزه خودش بیاید، امروز با کتاب وارد نمی‌شد، بلکه معجزه او یک حلقه فیلم بود، چون هر پیامبری با ادبیات زمان خودش با مردم گفت‌وگو می‌کند.
این کارشناس رسانه‌ با بیان اینکه امروزه رسانه تداعی کننده ادبیات مردم است، گفت: شاید یک نوجوان را بتوان با حرف و ترفندهای مختلف مسجدی کرد، اما همان نوجوان ساعت‌ها وقت خود را با یک موبایل یا تبلت می‌گذراند.
وی تصریح کرد: بعضا در جامعه برخی زمانی که به وضع اقتصادی جامعه می‌نگرند، فقط به جهات منفی آن نظر می‌کنند که مثلا چقدر اختلاس شده است، اما همین افراد بعضا به برخی نکات مثبت در جامعه نظر نمی‌کنند، از جمله همین بحث شکست داعش.
وی با بیان اینکه جشنواره عمار فقط صرف جنبه سرگرمی ندارد، بیان کرد: فیلم‌های جشنواره عمار علاوه بر اینکه بازگوکننده اتفافات در سوریه است، به مسائل کشورهای جهان و یا وضعیت جامعه ایران نیز می‌پردازد، در واقع جشنواره عمار فیلم‌هایی را نشان می‌دهد که در بسیاری از جاها قابلیت پخش ندارد.
وی با بیان اینکه رسانه اجتماعی مثل تلگرام موجب شد موجی ایجاد کند که به آن کمپین سازی در شبکه‌های اجتماعی گفته می‌شود، خاطر نشان کرد: اگر از شبکه‌های اجتماعی استفاده صحیح بکنیم، در جهت کاربرد اهداف خودمان قرار می‌گیرد، اما استفاده نادرست باعث می‌شود این ابزار در نقطه مقابل ما قرار گیرد.
این کارشناس فضای مجازی با بیان اینکه آمار دقیق نشان می‌دهد از ببن 100 درصد کاربران تلگرام، 85 درصد ایرانی هستند، گفت: شبکه‎‌های اجتماعی به رغم اینکه باعث وصل انسان‌ها به یکدیگر می‌شود، کارکرد دیگر آن‌ها بزرگ و یا کوچک جلوه دادن برخی از موضوعات و رویداهای جامعه است.

وی ادامه داد: مشاور آقای روحانی بعد از فیلتر شدن تلگرام گفته بود ای کاش به جای بسته شدن تلگرام صداوسیمای ما بازتر می‌شد، اگر صدا وسبمای ما باز می‌شد، خیلی از حرف‌ها مطرح می‌شد؛ ولی در صداوسیمای انقلاب اسلامی خیلی از حرف‌ها گفته نمی‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: