کد خبر: 3681867
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
گروه جهاد و حماسه: دو کتاب «مثل عابس» و «فرزند عمار» توسط انتشارات بعثت در حال انتشار است که بزودی منتشر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، دو کتاب «مثل عابس» و «فرزند عمار»؛ سرگذشت شهدایی همچون حمید حاج ملاحسین و شهید محمد تندسته؛ از فرماندهان لشگر ۲۷ محمد رسول‌الله(ص) به زودی توسط انتشارات بعثت منتشر می‌شود.

یکی از این کتاب‌ها، «مثل عابس» نام دارد و سرگذشت نامه شهید حمید حاج ملاحسین یکی از فرماندهان گردان حیبب بن مظاهر این لشگر را شامل می‌شود که به قلم مریم سادات زکریایی نوشته شده است.

شهید حاج ملاحسین به خاطر شخصیت شجاع و سر نترسش بین دوستان و رزمندگان معروف بوده است. درباره این شهید نقل می‌شود که هنگامی‌ که نیروهای رزمنده در مقاطعی متوقف شده که دل و جرات پیشروی نداشته اند، یا به اصطلاح کُپ می‌کرده اند، او می‌ایستاده و شروع به قدم زدن در دید دشمن می‌کرده است.

این شهید فرمانده گروهان عابس از گردان حبیب لشگر ۲۷ هم بوده و علت نام انتخاب «مثل عابس» برای این کتاب هم این فرماندهی و هم شخصیت نترس اوست که با یکی از شهدای کربلا به نام عابس شباهت دارد.

کتاب دیگر هم «فرزند عمار» نام دارد که سرگذشت نامه شهید بهرام (محمد) تندسته را در بر می‌گیرد. این شهید فرمانده گردان عمار لشگر مذکور بوده که در عملیات والفجر یک به شهادت می‌رسد.

کتاب مربوط به این شهید به قلم شمسا سبزیان نوشته شده است. شهید تندسته از محافظان جماران و از جمله پاسدارانی بوده که هنگام سخنرانی امام خمینی (ره) پایین سکوی سخنرانی ایشان می‌ایستاده است. خاطره مربوط به نام این شهید، به زمانی اختصاص دارد که یک روز امام خمینی (ره) وی را در جماران دیده و نامش را می‌پرسد. او خود را بهرام تندسته معرفی می‌کند و امام (ره) به او می‌گویند محمد اسم برازنده ای برای شماست. از آن به بعد، این شخصیت بین دوستانش به نام محمد معروف می‌شود.

شهید تندسته که از نیروهای گردان‌های سپاه تهران بوده، پس از مدتی به مناطق جنگی اعزام می‌شود و در عملیات والفجر یک شهید می‌شود.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: