کد خبر: 3683337
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
گروه بین‌الملل: سازمان عفو بین‌الملل خواستار آزادی فوری حسن مشیمع رهبر جنبش حق و ارائه خدمات پزشکی به وی شد.

سازمان عفو بین الملل خواستار آزادی فوری رهبر جنبش حق در بحرین شدبه گزارش خبرگزاری بین‌الملل قرآن(ایکنا) به نقل از خبرگزاری مرآة البحرین؛ سازمان عفو بین‌الملل با صدور بیانیه‎ای خواستار آزادی حسن مشیمع رهبر جنبش حق و دیگر رهبران معارض بحرینی شد و تاکید کرد: زندانیان سیاسی تنها به دلیل مطالبه مسالمت‌آمیز حقوق خود در آزادی بیان و تجمع محکوم می‌شوند.

این سازمان همچنین از حکومت بحرین خواست خدمات پزشکی لازم را به مشیمع که در حس 70 سالگی به سر می‌برد و وضعیت سلامت وی به خطر افتاده است، ارائه دهد.

در این بیانیه آمده است: مشیمع به خانواده خو گفته که از شدت گرفتن بیماری قند خون رنج می‌برد و مسئولان زندان داروهای لازم را در اختیار وی قرار نمی‌دهند.

عفو بین الملل در ادامه این بیانیه توضیح داد: مشیمع از مسئولان زندان خواسته بود به خانواده وی اجازه دهد داروهای مورد نیاز وی را تهیه و به مدیریت زندان تحویل دهند اما آنها نپذیرفتند و ادعا کردند که خود این داروها را تهیه می‌کنند که تا کنون این اتفاق نیفتاده است.

مسئولان زندان مرکزی جو از اکتوبر سال 2017 ارائه هرگونه دارو به مشیمع را متوقف کرده و او ناچار گشته از داروهای دیگر زندانیان استفاده کند/.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: