کد خبر: 3683340
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
گروه ادب: کتاب «نخل» اثری از اختر بیجاد است که به خاطرات و زندگی‌نامه شهید حسین مرادی مربوط می‌شود.

انتشار خاطرات شهید حسین مرادی در «نخل»

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، «نخل» عنوان کتابی است که به زندگی‌نامه و خاطرات شهید حسین مرادی می‌پردازد. اختر بیجاد(رها) این اثر را به رشته تحریر درآورده است.

«نخل» شامل 9 فصل است. نویسنده کتاب در مقدمه این اثر چنین آورده است: «احساسم را با جرعه‌ای از عشق روی برگ گل یاس می‌گذارم. می‌خواهم از شما بنویسم که دل را به نغمه‌های وفا آشنا کردید و عطر عاطفه را با خد در میان پراکندید و برای من اولین حکایت بی‌انتهای عشق شدید.

شهادت نوعی مدیریت است، شهدا مرگ خود را نیز مدیریت کردند. شهادت یعنی زندگی‌مان را کجا خرج کنیم که زندگی دیگران معنا پیدا کند. قصدم از نگارش این کتاب بیان خاطرات و مطالبی است که مظلومیت و حقانیت شهدا و پس از آن را نشان می‌دهد. نخل کتابی است از رشادت‌ها، ایثار و فداکاری‌های بزرگ‌مردی از دیار نخل‌های استوار که به محروم‌ترین و گرم‌ترین نقطه صفر مرزی سفر کرد تا در این راه بتواند به دیدار معشوق خود نائل شود.»

داستان از ارتباط همسر شهید با وی آغاز می‌شود که نسبت خانوادگی داشتند و سپس به دوران تولد شهید باز می‌گردد که نوزاد در بدو تولد نفس نمی‌کشید و همه نگران زنده ماندنش بودند که با کمک بانوان حاضر در محل زایمان مادر شهید، به او نفس می‌دهند و نوزاد گریه می‌کند و دیگران را از نگرانی درمی‌آورد.

این کتاب در 240 صفحه، به بهای 90 هزار ريال و در هزار نسخه از سوی نشر مبشر روانه بازار نشر شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: