کد خبر: 3686903
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
مشایخی خبرداد:
گروه اجتماعی: معاون امور برنامه‌ریزی و پشتیبانی امورگازرسانی شرکت ملی گاز ایران از برخورداری ۷۴ و ۷۶ درصد روستاییان کشور از نعمت گاز طبیعی خبر داد و عنوان کرد: از ۴۲ هزار روستای کشور تعداد ۳۲ هزار و صد روستا دارای قابلیت گازرسانی هستند

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، غلامرضا مشایخی، معاون امور برنامه‌ریزی و پشتیبانی امورگازرسانی شرکت ملی گاز ایران، در جلسه تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت گاز لرستان که امروز، دهم بهمن در سالن جلسات آموزش و پژوهش استانداری لرستان برگزار شد، گفت: در دهه فجر امسال عمليات گازرسانی به ۱۱ شهر آغاز خواهد شد، این در حالی است که در سال جاری برنامه‌ریزی گازرسانی به ۵ هزار و صد روستای کشور انجام شده است.
وی ضمن تقدیر تشکر و اعلام رضایت از فعالیت شمس‌خرم‌آبادی مدیرعامل سابق شرکت گاز لرستان افزود: یکی از مدیران خوشنام از حوزه مدیران عامل شرکت ملی گاز از شرکت گاز جدا می‌شود و جوانی از خطه لرستان به منصب مدیرعاملی منصوب می‌شود.
مشایخی، مدیریت نیروی انسانی را یکی از مهم‌ترین وظایف مدیرعامل شرکت گاز لرستان دانست و افزود: منابع انسانی به پیشبرد اهداف و برنامه‌های شرکت ملی گاز کمک می‌کند.
معاون امور برنامه‌ریزی و پشتیبانی امورگازرسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه گاهی اوقات عدم رعایت اصول ایمنی و نصب غیراستاندارد وسایل گازسوز و عدم رسیدگی و کنترل دودکش‌های گاز باعث ایجاد حوادث ناگواری در سطح کشور می‌شود، اضافه کرد: در چند روز گذشته شاهد گازگرفتگی یک زوج جوان به همراه فرزند چهارماهه آن‌ها بودیم که امیدواریم با توجه مردم به اصول و قواعد نصب وسایل گازسوز شاهد این چنین حوادث ناگواری در سطح کشور نباشیم.
وی در ادامه به توان و ظرفیت استان لرستان در حوزه گازرسانی اشاره و افزود: تلاش می‌کنیم شرکت گاز لرستان را در بین استان‌های کشور با مدیریت جدید به یکی از شرکت‌های بزرگ و یک برند در کشور تبدیل کنیم.
مشایخی در خصوص آمار تولید و مصرف گاز در سطح کشور افزود: روز گذشته ۸۰۰ میلیون مترمکعب دریافت ما از منابع گازی بود این در حالی است که در همان روز مصرف ما در حوزه گاز خانگی ۵۵۷ میلیون مترمکعب بوده است، البته نقطه قابل ارزش این است که ما هیچ‌گونه قطع گازی تاکنون نداشته‌ایم.
معاون امور برنامه‌ریزی و پشتیبانی امورگازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: با اجرای زیرساخت‌های گازی و سیاست‌‌های مقام عالی وزارت امیدواریم در سال ۹۷ توان تولید گاز کشور به یک میلیارد مترمکعب در روز برسد.
وی نقطه عطف امنیت تاسیسات لوله‌گذاری شرکت ملی گاز در روستاها را بازرسی اولیه نصب لوله‌ها دانست و گفت: با بازرسی‌های اولیه و دقیق و تخصصی در زمان نصب لوله گاز زمینه آرامش بهتر مردم در استفاده بهینه‌ای از نعمت گاز فراهم شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: