کد خبر: 3686930
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۱
نماینده شیخ قاسم در گفت‌و‌گو با ایکنا:
گروه بین‎الملل: شیخ عبدالله دقاق، نماینده آیت‌الله شیخ عیسی قاسم ضمن تأیید سلب تابعیت خود از سوی دیوان عالی بحرین اعلام کرد: دفاع از رهبر شیعیان بحرین و خواسته‌های ملت این کشور، دلیل اصلی سلب تابعیت من بوده است.

سلب تابعیت؛ بهای دفاع از خواسته‎های مردم بحرینشیخ عبد الله دقاق، نماینده رهبر شیعیان بحرین در ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‎المللی قرآن(ایکنا)؛ ضمن تایید صدور حکم سلب تابعیت خود از سوی دیوان عالی بحرین، تصریح کرد: این حکم به دلیل دفاع من از خواسته‌های ملت مظلوم بحرین و حمایت از آیت‎‌الله عیسی قاسم صادر شده است.

وی در ادامه همچنین، با اشاره به تأیید حکم سلب تابعیت آیت‌الله عیسی قاسم از سوی دیوان عالی بحرین و صدور احکام اعدام و اخراج برای برخی شهروندان بحرینی، تاکید کرد: حکومت بحرین با صدور چنین احکامی می‌خواهد مخالفان خود را مجبور کند از مواضع سیاسی خود کوتاه بیایند که به خواست خدا این اتفاق رخ نخواهد داد.

شیخ عبدالله دقاق اضافه کرد: حکومت بحرین همه مخالفان خود در خارج از کشور را سلب تابعیت می‎کند تا آنها به راحتی نتوانند به کشورهای مختلف سفر کرده و با حضور در سازمان‎های حقوق بشری صدای مظلومیت مردم بحرین را به گوش جهانیان برسانند.

نماینده آیت‌الله عیسی قاسم در ایران در ادامه توضیح داد: حکومت بحرین ضمن سلب تابعیت معارضان خود در خارج، نام آنها را در اختیار اینترپل(پلیس بین‌الملل) قرار می‎دهد تا هنگام سفر به کشورهای مختلف در فرودگاه‎ها دستگیر و به حکومت بحرین تحویل داده شوند.

وی در پایان تاکید کرد: دولت بحرین می‌خواهد هر صدایی که در خارج از این کشور در حمایت از خواسته‏‌های ملت بحرین بلند می‎شود را ساکت کند.

گفتنی است؛ دیوان عالی بحرین نهم بهمن ماه جاری حکم سلب تابعیت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین و همچنین حجت الاسلام شیخ عبدالله دقاق نماینده وی در ایران را تایید کرد/.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: