کد خبر: 3690457
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲
گروه جهاد و حماسه ــ اردشیر لایقی جانباز شیمیایی دوران جنگ تحمیلی به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: اگر شهدا که نمونه بارز عمل به قرآن بودند اکنون در جامعه حضور داشتند قطعا به وضعیت فرهنگی و اقتصادی مردم اعتراض می‌کردند.

سه‌شنبه//اگر شهدا امروز بودند، قرآنی عمل می‌کردند/ مسئولان دفترچه مراقبه داشته باشند

اردشیر لایقی، برادرشهید محمد بهروز لایقی که خود جانباز شیمیایی است، در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور، اظهار کرد: شرایط اقتصادی نابسامان کشور، به دلیل ضعف مسئولان نظارتی کشور رخ داده است. بخش نظارتی همه امور اجرایی کشور را رصد می‌کند و در این رصد باید ضعف‌ها را اعلام و آن را مرتفع کنند. متأسفانه گاهی در انتصاب افراد در مشاغل حساس بی‌توجهی صورت می‌گیرد؛ بنابراین باید نظارت‌های کامل در این امر انجام شود. گاهی در این زمینه شاهد کم‌کاری‌ هستیم.
وی افزود: شهداعامل به قرآن بودند. گاهی قاریان و حافظان قرآن نسبت به مسائل روز کشور و جامعه سکوت اختیار می‌کنند که این سکوت به ضرر کشور تمام می‌شود.
برادر شهید لایقی تصریح کرد: گاهی در کشور شاهدیم که افراد سوءاستفاده‌هایی را از مسئولان می‌کنند و در نهایت بدهکار دولت و مدیون نظام و مردم می‌شوند. اگر نگاهی گذرا به تاریخ داشته باشیم می‌بینیم که شمر هم در جنگ صفین جزء لشگر امیرالمؤمین(ع) بود و در آن جنگ جانباز شد و در صحرای کربلا تغییر نقش داد. برخی افراد به ظاهر مؤمن با یکسری از افرادی که پست‌های حساس دارند، زد و بند می‌کنند و در نهایت متواری می‌شوند. مسئولان دولت باید مراقب ارتباطاتشان باشند تا کشور اینچنین متضرر نشود.
وی بیان کرد: آسیب‌هایی که کشور از این افراد به ظاهر مؤمن می‌‌خورد، نمک پاشیدن روی زخم‌ خانواده شهداست و برایمان درد بزرگی است. شهدا رفتند تا کشور اسلامی اداره شود.
وی بیان کرد: از آیت‌الله بهشتی پرسیدند که تعهد بهتر است یا تخصص؟ به‌نظر می‌رسد آدمی که متعهد نباشد، تخصصش هم به درد نمی‌خورد. یک فرد باید هر دو را داشته باشد؛ چراکه آدم متعهد واقعی وقتی تخصص نداشته باشد، صادقانه می‌گوید که تخصص ندارد و مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

برادرشهید لایقی اظهار کرد: شهدا رفتند تا کشور امن، اسلامی و در قسمت اجرایی عملکرد درستی داشته باشد و در نهایت الگویی برای دیگر کشورهای اسلامی شود. انقلاب اسلامی پیروز شد؛ برخی‌ها که ماندند خوب بودن‌شان را حفظ کردند و برخی دیگر بنده زر شدند.

وی بیان کرد: به عنوان خانواده شهید و نماینده چند خانواده دیگر از بنیاد شهید ناراضی هستیم؛ این نهاد کاری برای خانواده‌ها نکرده‌اند. بنیاد شهید برای رسیدگی به احوال خانواده شهدا تشکیل شده است اما کاری تاکنون انجام نداده‌اند. برای موردی به بنیاد شهید و امورایثارگران رفتم، اما من را به پیشخوان دولت ارجاع دادند، وقتی به مدیر بنیاد مراجعه کردم، گفت که کارم در همین بنیاد قابل انجام بوده و نیازی به رفتن به پیشخوان دولت نیست. بنیاد وظیفه‌اش انجام کارهاست، اما برخی از کارکنانش در این مورد بی‌توجهی می‌کنند.
لایقی اظهار کرد: برادرم محمد بهروز یک دفترچه‌ مراقبه‌ داشت که هر روز احوال خودش را در آن می‌نوشت. ای کاش مسئولان ما هم چنین دفترچه‌ای داشته باشند؛ چراکه جایگاه و پولی که در اختیار دارند، حق‌الناس است. متأسفانه ما با این مباحث شعاری برخورد کرده‌ایم و هیچگاه نخواسته‌ایم که برخورد اجرایی داشته باشیم.
وی افزود: بنیاد شهید هر روز ساختمان‌هایش را توسعه می‌دهد؛ وقتی ما به سمت تعدیل نیروی انسانی و کوچک‌سازی سازمان پیش‌ می‌رویم و نیروهای جوان را جایگزین نیروهای بازنشسته نمی‌کنیم، چه لزومی بر توسعه ساختمان است و آیا ضرورت دارد که هر روز ساختمان جدیدی را برای بنیاد ساخته شود؟
وی افزود: شهدا، قرآنی عمل کردند و وظیفه قرآنی‌شان را انجام دادند. مسئولان هم باید راه شهدا را ادامه دهند و عملکرد قرآنی داشته باشند. معتقدم اگرامروز شهدا بودند به وضعیت موجود اعتراض می‌کردند.
برادرشهید لایقی اظهار کرد: شهید باکری به هم‌رزمانش گفته بود «دعا كنيد كه خداوند شهادت را نصيب شما كند، در غير اين صورت زماني فرا مي‌رسد كه جنگ تمام مي‌شود و رزمندگان امروز سه دسته مي‌شوند: یک: دسته‌اي كه به مخالفت با گذشته خود برمي‌خيزند و از گذشته خود پشيمان مي‌شوند. دو: دسته‌اي كه راه بي‌تفاوت را بر مي‌گزينند و در زندگي مادي غرق مي‌شوند. سوم: دسته‌اي كه به گذشته خود وفادار مي‌مانند و احساس مسئوليت مي‌كنند كه از شدت مصایب و غصه‌ها دق خواهند كرد. پس از خداوند بخواهيد با رسیدن به شهادت از عواقب زندگي پس از جنگ در امان بمانيد، چون عاقبت دو دسته اول ختم به خير نخواهد شد و جزو دسته سوم ماندن هم بسيار سخت و دشوار خواهد بود.»

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: