کد خبر: 3690458
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۷
حسینی خبر داد:
گروه اجتماعی: مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی از نتیجه گیری طرح جهادی ایجاد اشتغال خبر داد و گفت: در قالب این طرح میراث فرهنگی توانست مسیرهای جدیدی برای اشتغال آفرینی از جمله ایجاد اقامتگاه‌های بوم گردی در روستاها ایجاد کند که نتیجه آن رشد 270 درصدی متقاضیان ایجاد این اقامتگاه‌ها است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، سید محمد حسینی، مدیرکل میراث فرهنگی استان امروز، شنبه 21 بهمن در جمع خبرنگاران گفت: ایجاد اشتغال پایدار در حوزه کاری سازمان میراث فرهنگی به اصلی تبدیل شده که بسیاری از اقدامات حول محور آن صورت می‌گیرد. در این میان ایجاد اشتغال روستایی نیز دارای اولویت ویژه‌ای است چراکه با اشتغال آفرینی از مهاجرت جلوگیری می‌شود و از سوی دیگر اقتصاد بومی را نیز پویا می‌کند از این رو میراث فرهنگی طی 2 ماه گذشته 6 جلسه توجیهی را در فرمانداری 6 شهرستان استان با حضور بخشداران و دهیاران برگزار کرد تا بتواند به اهداف سازمانی دست پیدا کند.

حسینی افزود: نتیجه این جلسات رشد 270 درصدی پرونده‌های ایجاد شده جهت ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی است. در این بین در حال حاضر 36 درخواست تشکیل پرونده، 13 اقامتگاه در حال ساخت و 24 تبدیل وضعیت اماکن قدیمی و تاریخی به اقامتگاه ثبت شده که این آمار حاکی از رشد بسیار مطلوب این اقامتگاه‌ها در آینده نزدیک است.
وی در ادامه گفت: هر اقامتگاه به طور قطع چندین اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌کند و از سوی دیگر به علت رفت و آمد گردشگران به روستاها، رونق اقتصاد بومی استان را نیز در پی دارد که این مهم هدف غایی میراث فرهنگی در تمام شهرستان‌های استان است.
حسینی در پایان گفت: در آینده نزدیک معاونین و مسئولین میراث فرهنگی در تمام شهرستان‌های استان حضور خواهند یافت و فرصت‌های سرمایه گذاری، ایجاد اشتغال و تسهیلات را برای دهیاران و بخشداران تشریح خواهند کرد تا بتوانیم به افق روشن‌تری در ایجاد اشتغال و توسعه گردشگری دست یابیم، در حال حاضر 4 اقامتگاه بوم گردی در استان مرکزی به بهره برداری رسیده و 73 اقامتگاه در حال احداث و تجهیز است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: