کد خبر: 3691260
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸
گروه بین‌الملل ـ برای نخستین بار در مراکش، نسخه‌هایی از قرآن کریم با فن‌آوری قلم گویا میان روشندلان و کم‌بینایان این کشور توزیع شد.

قرآن‌های هوشمند دستاوردی برای نابینایانبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری hespress.com؛ این قرآن‌های هوشمند که حاوی قلم گویا است، با مشارکت مؤسسه «مودة» امارات و مؤسسه «تسنیم» مالزی و با حمایت وزارت فرهنگ و ارتباطات مراکش و مؤسسه حمایت از نابینایان «عیون» این کشور تولید شده است.

این قرآن‌های هوشمند دارای یک قلم قرآنی گویا برای قرائت آیات است که فرآیند توزیع آن‌ها توسط کتابخانه ملی شهر «رباط» صورت گرفت.

مصطفی خلفی، وزیر ارتباطات با پارلمان و جامعه مدنی و سخنگوی دولت مراکش ضمن سخنانی در مراسم توزیع این قرآن‌های هوشمند گفت: این قرآن‌ها، امکان قرائت قرآن با فن‌آوری جدید برای این قشر از جامعه را فراهم می‌کند.

وی در ادامه از تلاش انجمن‌های تخصصی و در رأس آن‌ها انجمن حمایت از روشندلان «عیون» در این پروژه به منظور تولید این محصول تمجید کرد.

 ابراهیم یعربی، نماینده مؤسسه اماراتی نیز در این مراسم گفت: این ابتکار، تلاشی برای تولید 5 هزار مصحف قرآنی با قلم گویا برای بهره‌مندی نابینایان و کم‌بینایان است/.

ادیت شده؛ توزیع قرآن‌های هوشمند میان روشندلان مراکشی

ادیت شده؛ توزیع قرآن‌های هوشمند میان روشندلان مراکشی

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: